Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Comutator de urgență cu coardă de tragere cu automemorare, Telemecanique comutatoare cu coardă XY2C, e XY2CH, 2NC, lampă pilot 24 V, buton cu protecție
732,00 Lei
604,96 Lei
în stoc
SKU
XY2CH13273
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Latching emergency stop rope pull switch, Telemecanique rope pull switches XY2C, e XY2CH, 2NC, pilot light 24 V, booted pushbutton
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Emergency stop rope pull switches XY2C |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Comutator cu memorie pentru oprire de urgență prin cablu |
| Denumire scurtă dispozitiv | XY2CH |
| Culoare carcasă | Red RAL 3000 |
| Categorie supratensiune | Class I conforming to IEC 61140, class I conforming to NF C 20-030 |
Complementar
| Semnalizare locală | Cu lampă pilot, galbenă, 24 V |
|---|---|
| Material carcasă | Zamac |
| Material capac | Oțel inoxidabil |
| Revenire | Prin buton de apăsare cu cizmă de protecție |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V AC/DC |
| Tip și compoziție contacte | 2 NÎ |
| Funcționare contact | Decuplare lentă |
| Punct de ancorare cablu declanșator | Partea dreaptă sau stângă |
| Conectări - borne | Bornă cu șurub, 1 x 0,5...2 x 1,5 mm² |
| Alimentare bloc luminos | Direct |
| Nivel siguranță | Poate atinge PL = e cu sistemul de monitorizare corespunzător și cablare corectă conform EN/ISO 13849-1, poate atinge categoria 4 cu sistemul de monitorizare corespunzător și cablare corectă conform EN/ISO 13849-1, poate atinge SIL 3 cu sistemul de monitorizare corespunzător și cablare corectă conform EN/IEC 61508 |
| Date fiabilitate siguranță | B10d = 4000000 conform IEC 60947-5-5 valoare dată pentru durată de viață de 20 ani limitată de uzura mecanică sau a contactelor |
| Marcare | CE |
| Deschidere pozitivă | Cu conforming to IEC 60947-5-1 |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3, 25 MOhm conform NF C 93-050 metoda A |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (11-22)NÎ (21-22)NÎ |
| Cod compatibilitate | XY2CH |
Mediu
| Standarde | IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 IEC 60947-5-5 ISO 13850 machinery directive 2006/42/EC work equipment directive 2009/104/EC |
|---|---|
| Certificări produs | UL category NISD emergency stop devices |
| Tratament protector | TC |
| Rezistență la vibrații | 10 gn (f= 10-150 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 0.9 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 0.8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 19.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 1.005 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 5 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 5.48 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S03 |
| Număr unități în pachet 3 | 10 |
| Înălțime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 10.813 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XY2CH13273 |
| Unitate de măsura | Pce |





