Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Comutator de urgență cu coardă cu retenție, Telemecanique comutatori cu coardă XY2C, e XY2CH, 1NÎ+1 NO, lampă pilot 24 V, buton cu protecție
696,00 Lei
575,21 Lei
în stoc
SKU
XY2CH13253
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Latching emergency stop rope pull switch, Telemecanique rope pull switches XY2C, e XY2CH, 1NC+1 NO, pilot light 24 V, booted pushbutton
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Emergency stop rope pull switches XY2C |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Comutator de oprire de urgență cu cablul de tragere cu memorie |
| Denumire scurtă dispozitiv | XY2CH |
| Culoare carcasă | Roșu RAL 3000 |
| Categoria de supratensiune | Clasa I conform IEC 61140, clasa I conform NF C 20-030 |
Complementar
| Semnalizare locală | Cu lampă pilot, galbenă, 24 V |
|---|---|
| Material corp | Zamac |
| Material capac | Oțel inoxidabil |
| Resetare | Prin buton de apăsare cu cizme |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V AC/DC |
| Tip și compoziție contacte | 1 NÎ + 1 ND |
| Operare contact | Decuplare lentă |
| Punct de ancoraj cablu declanșare | Partea dreapta sau stânga |
| Conexiuni - borne | Bornă cu șurub de strângere, 1 x 0,5...2 x 1,5 mm² |
| Alimentare bloc luminos | Direct |
| Nivel de siguranță | Poate atinge PL = e cu sistemul de monitorizare corespunzător și conectat corect conform EN/ISO 13849-1, poate atinge categoria 4 cu sistemul de monitorizare corespunzător și conectat corect conform EN/ISO 13849-1, poate atinge SIL 3 cu sistemul de monitorizare corespunzător și conectat corect conform EN/IEC 61508 |
| Date fiabilitate siguranță | B10d = 4000000 conform IEC 60947-5-5 valoare dată pentru o durată de viață de 20 ani limitată de uzura mecanică sau a contactelor |
| Marcaj | CE |
| Deschidere pozitivă | Cu conform IEC 60947-5-1 |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3, 25 MOhm conform NF C 93-050 metoda A |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
| Cod compatibilitate | XY2CH |
Mediu
| Standarde | IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 IEC 60947-5-5 ISO 13850 directiva mașini 2006/42/EC directiva echipamente de lucru 2009/104/EC |
|---|---|
| Certificări produs | Categoria UL NISD dispozitive de oprire de urgență |
| Tratament protector | TC |
| Rezistență la vibrații | 10 gn (f= 10-150 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 9.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 8 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 19.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 1.043 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 6 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 10.936 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S03 |
| Număr unități în pachet 3 | 10 |
| Înălțime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 10.936 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XY2CH13253 |
| Unitate de măsura | Pce |





