Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Comutator de urgență cu coardă de tragere cu zăvor, Telemecanique comutatori cu coardă de tragere XY2C, partea stângă, 2NÎ+2ND, lamă pilot 130 V
2.005,00 Lei
1.657,02 Lei
în stoc
SKU
XY2CE2A296H7
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Latching emergency stop rope pull switch, Telemecanique rope pull switches XY2C, LH side, 2NC+2NO, pilot light 130 V
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Comutatoare de urgență cu cablu XY2C |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Comutator de urgență cu cablu cu zăvor |
| Nume scurt dispozitiv | XY2CE |
| Culoare carcasă | Roșu RAL 3000 |
| Categoria de supratensiune | Clasa I conform IEC 61140, clasa I conform NF C 20-030 |
Complementar
| Semnalizare locală | Cu lampă pilot, roșie, 24...130 V |
|---|---|
| Material corp | Zamac |
| Material capac | Oțel inoxidabil |
| Rearmă | Cu buton apăsare cu cizme |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24...130 V AC/DC |
| Tip și compoziție contacte | 2 NÎ + 2 ND |
| Operare contact | Decuplare lentă |
| Punct de ancoraj cablu declanșare | Partea stângă |
| Conexiuni - borne | Bornă cu șurub, 1 x 0.5...2 x 1.5 mm² |
| Alimentare bloc luminos | Directă |
| Nivel de siguranță | Poate atinge PL = e cu sistemul de monitorizare corespunzător și cablat corect conform EN/ISO 13849-1, poate atinge categoria 4 cu sistemul de monitorizare corespunzător și cablat corect conform EN/ISO 13849-1, poate atinge SIL 3 cu sistemul de monitorizare corespunzător și cablat corect conform EN/IEC 61508 |
| Date de fiabilitate siguranță | B10d = 300000 conform IEC 60947-5-5 valoare dată pentru o durată de viață de 20 de ani limitată de uzura mecanică sau a contactelor |
| Marcare | CE |
| Deschidere pozitivă | Cu conformare la IEC 60947-5-1 |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3, 25 MOhm conform NF C 93-050 metoda A |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)ND (21-22)NÎ |
| Cod compatibilitate | XY2CE |
Mediu
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 IEC 60947-5-5 ISO 13850 directiva de mecanică 2006/42/EC UL 508 directiva de echipament de lucru 2009/104/EC |
|---|---|
| Certificări produs | Categoria UL NISD dispozitive de urgență, CSA, CCC |
| Tratament protector | TC |
| Rezistență la vibrații | 10 gn (f= 10-300 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 9 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 16 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 20 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 1.654 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S03 |
| Număr unități în pachet 2 | 6 |
| Înălțime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Greutate pachet 2 | 10.495 KILOGRAM |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 0.1 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 0.1 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 0.1 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 1.47 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XY2CE2A296H7 |
| Unitate de măsura | Pce |





