Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Comutator de urgență cu coardă de tragere cu blocare, comutatoare cu coardă de tragere Telemecanique XY2C, cablu de declanșare 300 VAC 10 A XY2CE
1.800,00 Lei
1.487,60 Lei
în stoc
SKU
XY2CE1C290TK
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Latching emergency stop rope pull switch, Telemecanique rope pull switches XY2C, trip wire cable 300 VAC 10 A XY2CE
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Emergency stop rope pull switches XY2C |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Comutator de siguranță cu coardă de tragere cu acționare cu revenire |
| Nume scurt dispozitiv | XY2CE |
| Culoare carcasă | Roșu RAL 3000 |
| Categorie de supratensiune | Class I conforming to IEC 61140, class I conforming to NF C 20-030 |
Complementar
| Semnalizare locală | Cu lampă pilot, roșie, 230 V |
|---|---|
| Material carcasă | Zamac |
| Material burduf | Nitril |
| Material capac | Oțel inoxidabil |
| Revenire | Prin buton de apăsare cu cizmă |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 230...240 V AC |
| Tip și compoziție contacte | 2 NC + 2 NO |
| Funcționare contact | Decuplare lentă |
| Punct de ancorare al cablului de declanșare | Partea stângă |
| Conexiuni - borne | Bornă cu clemă cu șurub, 1 x 0,5...2 x 1,5 mm² |
| Alimentare bloc luminos | Directă |
| Nivel de siguranță | Poate atinge PL = e cu sistemul de monitorizare adecvat și cablarea corectă conform EN/ISO 13849-1, poate atinge categoria 4 cu sistemul de monitorizare adecvat și cablarea corectă conform EN/ISO 13849-1, poate atinge SIL 3 cu sistemul de monitorizare adecvat și cablarea corectă conform EN/IEC 61508 |
| Date de fiabilitate pentru siguranță | B10d = 300000 conforming to IEC 60947-5-5 value given for a life time of 20 years limited by mechanical or contact wear |
| Marcare | CE |
| Deschidere pozitivă | Cu conforming to IEC 60947-5-1 |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conforming to IEC 60255-7 category 3, 25 MOhm conforming to NF C 93-050 method A |
| Descrierea bornelor ISO nr. 1 | (13-14)NO (21-22)NC |
| Cod de compatibilitate | XY2CE |
Mediu
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 IEC 60947-5-5 ISO 13850 machinery directive 2006/42/EC UL 508 work equipment directive 2009/104/EC |
|---|---|
| Certificări produs | UL category NISD emergency stop devices, CSA, CCC |
| Tratament de protecție | TC |
| Rezistență la vibrații | 10 gn (f= 10-300 Hz) conforming to IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn 11 ms conforming to IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP66 conforming to IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachetul 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 14.8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 29.7 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 39.7 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 1.606 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachetul 2 | 2 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Greutate pachet 2 | 3.472 KILOGRAM |
| Număr unități în pachetul 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 0.1 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 0.1 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 0.1 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 1.48 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XY2CE1C290TK |
| Unitate de măsura | Pce |





