Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Comutator de siguranță cu coardă de tragere cu blocare, comutatoare de tragere cu coardă Telemecanique XY2C, cablu de declanșare 300 VAC 10 A XY2CE
1.825,00 Lei
1.508,26 Lei
în stoc
SKU
XY2CE1A396
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Latching emergency stop rope pull switch, Telemecanique rope pull switches XY2C, trip wire cable 300 VAC 10 A XY2CE
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Emergency stop rope pull switches XY2C |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Comutator de siguranță cu coardă cu blocaj |
| Nume scurt dispozitiv | XY2CE |
| Culoare carcasă | Roșu RAL 3000 |
| Categoria de supratensiune | Clasa I conform IEC 61140, clasa I conform NF C 20-030 |
Complementar
| Semnalizare locală | Cu lamă pilot, roșie, 230 V |
|---|---|
| Material carcasă | Zamac |
| Material capac | Oțel inoxidabil |
| Reinițializare | Prin buton de apăsare cu cizmă |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 230...240 V AC |
| Tip și compoziție contacte | 2 NÎ + 2 NO |
| Funcționare contact | Decuplare lentă |
| Punct de ancoraj cablu declanșare | Partea dreapta |
| Conexiuni - borne | Bornă cu clemă șurub, 1 x 0.5...2 x 1.5 mm² |
| Alimentare bloc luminos | Directă |
| Nivel de siguranță | Poate atinge PL = e cu sistemul de monitorizare adecvat și cablarea corectă conform EN/ISO 13849-1, poate atinge categoria 4 cu sistemul de monitorizare adecvat și cablarea corectă conform EN/ISO 13849-1, poate atinge SIL 3 cu sistemul de monitorizare adecvat și cablarea corectă conform EN/IEC 61508 |
| Date de fiabilitate de siguranță | B10d = 300000 conform IEC 60947-5-5 valoare dată pentru o durată de viață de 20 ani limitată de uzura mecanică sau a contactelor |
| Marcare | CE |
| Deschidere pozitivă | Cu conform IEC 60947-5-1 |
| Rezistență între borne | 25 MOhm conform IEC 60255-7 categoria 3, 25 MOhm conform NF C 93-050 metoda A |
| Descriere borne ISO nr. 1 | (13-14)NO (21-22)NÎ |
| Cod compatibilitate | XY2CE |
Mediu
| Standarde | CSA C22.2 No 14 IEC 60204-1 IEC 60947-5-1 IEC 60947-5-5 ISO 13850 machinery directive 2006/42/EC UL 508 work equipment directive 2009/104/EC |
|---|---|
| Certificări produs | UL category NISD emergency stop devices, CSA, CCC |
| Tratament de protecție | TC |
| Rezistență la vibrații | 10 gn (f= 10-300 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 50 gn 11 ms conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP66 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 9 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 16 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 26 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 1.47 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S03 |
| Număr unități în pachet 2 | 6 |
| Înălțime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Greutate pachet 2 | 9.533 KILOGRAM |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 0.1 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 0.1 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 0.1 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 1.47 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XY2CE1A396 |
| Unitate de măsura | Pce |





