Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
Senzori fotoelectrici Telemecanique Sensors XU, XUY, BGS, 2 canale, Sn 600 mm, 12...24 VDC, M8
1.455,00 Lei
1.202,48 Lei
în stoc
SKU
XUYPS2CO945S
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XUY, BGS, 2 channels, Sn 600 mm, 12...24 VDC, M8
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Denumirea seriei | Aplicație manipulare materiale |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Denumirea senzorului | XUY |
| Design senzor | Compact |
| Sistem de detecție | Difuz cu supresie de fundal |
| Material | Plastic |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | CC |
| Tehnică de cablare | 4 fire |
| Tip ieșire discretă | PNP și NPN |
| Funcție ieșire discretă | 1 ND sau 1 NÎ programabil |
| Conexiune electrică | 1 conector tată M8, 4 pini |
| Aplicație specifică produsului | Control prin triangulație pe 2 canale, detecție umplere, object pe banda transportoare contra fundal reflectorizant |
| Emisie | LED infraroșu, modulat |
Complementar
| Material carcasă | Nailon impregnate cu sticlă |
|---|---|
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (verde) |
| Tip ieșire | Stare solidă |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V CC cu protecție la inversare polaritate |
| Cădere de tensiune | <2 V (stare închisă) |
| Capacitate comutare în mA | 100 mA (protecție suprasarcină și scurtcircuit) |
| Întârziere maximă recuperare | - |
| Consum curent | < 1,5 mA fără sarcină |
| Întârziere răspuns | 1,8 ms |
| Limite tensiune de alimentare | 10-30 V CC |
| Imunitate la lumina ambiantă | 10000 lux lumină naturală, 1300 lux bec incandescent |
Mediu
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529 |
|---|
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3,6 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 7,1 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,079 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 15 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1,398 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S02 |
| Număr unități în pachet 3 | 28 |
| Înălțime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUYPS2CO945S |
| Unitate de măsura | Pce |





