Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XUX, polarizați, Sn 11 m, 24...240VAC/DC, terminale
687,00 Lei
567,77 Lei
în stoc
SKU
XUX9ARCNT16S40
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XUX, polarised, Sn 11 m, 24...240VAC/DC, terminals
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Denumire serie | General purpose single mode |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Denumire senzor | XUX |
| Design senzor | Compact 92 x 71 |
| Sistem de detecție | Polarised reflex |
| Rază de detecție | > 5...15 m |
| Material | Plastic |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | AC/DC |
| Tehnică de cablare | 5-wire |
| [Sn] distanță nominală de detecție | 11-11 m polarised reflex need reflector XUZC50 |
| Funcție ieșire discretă | 1 C/O |
| Conexiune electrică | Screw-clamp terminals, 1 x 1.5 mm² or 1 x 0.75 mm² with adaptor |
| Aplicație specifică produs | Nu este cazul |
| Emisie | Red polarised reflex |
Complementar
| Material carcasă | PBT |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Releu |
| Intrare cablu | 1 entry for M16 x 1.5 cable gland, cable outer diameter: 7-10 mm |
| LED de stare | 1 LED (yellow) for output state, 1 LED (red) for instability, 1 LED (green) for supply |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 24...240 V AC/DC |
| Capacitate de comutare în mA | 3 A (cos φ = 1 for 0.5 million cycles at 1 operating cycle per second at 250 V), 0.5 A (cos φ = 0.4 for 0.5 million cycles at 1 operating cycle per second at 250 V) |
| Frecvență de comutare | 20 Hz |
| Cădere de tensiune maximă | <1.5 V (closed state) |
| Consum de curent | <= 35 mA no-load |
| Consum maxim de putere în W | - |
| Întârziere inițială | 60 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 25 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 25 MILLISECOND |
| Configurare | Reglaj sensibilitate |
| Limite tensiune de alimentare | 20-264 V AC |
| Temperatura aerului ambiant pentru funcționare | -25-55 °C |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitude = +/- 1.5 mm (f = 10-55 Hz) conforming to IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (duration = 11 ms) conforming to IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 double insulation conforming to IEC 60529, IP65 double insulation conforming to IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 4.3 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 9.5 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 13 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0.4 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S02 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 22 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 9.255 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | CAR |
| Număr unități în ambalaj 3 | 1 |
| Înălțime ambalaj 3 | 13 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 4.3 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 9.5 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 0.4 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUX9ARCNT16S40 |
| Unitate de măsura | Pce |





