Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XUX, BGS, Sn 2 m, 24...240VAC/DC, terminale
686,00 Lei
566,94 Lei
în stoc
SKU
XUX8ARCTT16
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XUX, BGS, Sn 2 m, 24...240VAC/DC, terminals
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Denumire serie | General purpose single mode |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Denumire senzor | XUX |
| Design senzor | Compact 92 x 71 |
| Sistem de detecție | Difuz cu supresie fundal |
| Rază de detectare | > 1...5 m |
| Material | Plastic |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | AC/DC |
| Tehnică de cablare | 5-fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Conectare electrică | Borne cu clemă, 1 x 0.75...1 x 1.5 mm² |
| Aplicație specifică produs | Distanță lungă de detecție cu precizie ridicată |
| Emisie | Infraroșu |
Complementar
| Material carcasă | PC |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| LED stare | - |
| Tip ieșire | Releu |
| Intrare cablu | ISO 16 cable gland, diametru exterior cablu: 7-10 mm |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 24...240 V AC/DC |
| Cădere de tensiune | <1.5 V (stare închisă) |
| Interval timp de întârziere | 0.02...15 s monostabil, întârziere la pornire sau la oprire |
| Frecvență de comutare | 20 Hz |
| Consum curent | 35 mA fără sarcină |
| Întârziere început | 200 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 25 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 25 MILLISECOND |
| Limite tensiune de alimentare | 20-264 V AC/DC |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 10 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP30 conform IEC 60529 (capac deschis), IP65 conform IEC 60529 (izolație dublă), IP67 conform IEC 60529 (izolație dublă) |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 4 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.207 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.813 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 4 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 13 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 9.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.207 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUX8ARCTT16 |
| Unitate de măsura | Pce |





