Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XUX, BGS, Sn 2 m, 12...24 VDC, M12
637,00 Lei
526,45 Lei
în stoc
SKU
XUX8AKSAM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XUX, BGS, Sn 2 m, 12...24 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Nume serie | Scop general, mod unic |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Nume senzor | XUX |
| Design senzor | Compact 92 x 71 |
| Sistem de detectare | Difuz cu suprimare de fond |
| Rază de detectare | > 1...5 m |
| Material | Plastic |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Tip ieșire discretă | PNP sau NPN |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Conexiune electrică | 1 conector mascul M12, 4 pini |
| Aplicație specifică produs | Distanță lungă de detectare cu precizie ridicată |
| Emisie | Infraroșu |
Complementar
| Material carcasă | PC |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| LED stare | - |
| Tip ieșire | Stare solidă |
| [Us] tensiune alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție împotriva inversării polarității |
| Cădere de tensiune | <1,5 V (stare închisă) |
| Capacitate comutare în mA | <= 100 mA (protecție împotriva supraîncărcării și scurtcircuitului) |
| Frecvență comutare | 150 Hz |
| Consum curent | 35 mA fără sarcină |
| Întârziere pornire inițială | 200 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 3.5 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 2.5 MILLISECOND |
| Limite tensiune alimentare | 10-36 V DC |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 10 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP30 conform IEC 60529 (capac deschis), IP65 conform IEC 60529 (izolație dublă), IP67 conform IEC 60529 (izolație dublă) |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9.4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13.2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.192 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.724 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 13.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 4.2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 9.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.197 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUX8AKSAM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





