Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XUX, difuzi, Sn 2.1 m, 12...24 VDC, M12
531,00 Lei
438,84 Lei
în stoc
SKU
XUX5APBNM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XUX, diffuse, Sn 2.1 m, 12...24 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Nume serie | General purpose single mode |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Nume senzor | XUX |
| Design senzor | Compact 92 x 71 |
| Sistem de detecție | Diffuse |
| Distanță de detectare | > 1...5 m |
| Material | Plastic |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Tehnică de cablare | 3-wire |
| [Sn] distanță de detectare nominală | 2.1-2.1 m diffuse |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Conexiune electrică | 1 conector masculin M12, 4 pini |
| Aplicație specifică produs | Nu se aplică |
| Emisie | Infrared diffuse |
Complementar
| Material carcasă | PBT |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Releu |
| Intrare cablu | 1 intrare pentru cuplă M16 x 1.5, diametru exterior cablu: 7-10 mm |
| LED de stare | 1 LED (galben) pentru stare ieșire, 1 LED (verde) pentru alimentare |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 24...240 V AC/DC |
| Capacitate de comutație în mA | 3 A (cos φ = 1 pentru 0.5 milioane de cicluri la 1 ciclu de operare pe secundă la 250 V), 0.5 A (cos φ = 0.4 pentru 0.5 milioane de cicluri la 1 ciclu de operare pe secundă la 250 V) |
| Frecvență de comutație | 20 Hz |
| Cădere de tensiune maximă | <1.5 V (stare închisă) |
| Consum de curent | <= 35 mA fără sarcină |
| Consum de putere maxim în W | - |
| Delay prima ridicare | 60 MILLISECOND |
| Delay răspuns | 25 MILLISECOND |
| Delay recuperare | 25 MILLISECOND |
| Configurare | Ajustare sensibilitate |
| Temperatură aer ambiant pentru operare | -25-55 °C |
Mediu
| Certificări produs | CE CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1.5 mm (f = 10-55 Hz) în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 izolație dublă în conformitate cu IEC 60529, IP65 izolație dublă în conformitate cu IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9.2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13.1 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.186 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 5 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.155 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S02 |
| Număr unități în pachet 3 | 22 |
| Înălțime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 4.415 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUX5APBNM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





