Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XUX, receptor, Sn 40 m, 24...240VAC/DC, borne
514,00 Lei
424,79 Lei
în stoc
SKU
XUX2ARCNT16R
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XUX, receiver, Sn 40 m, 24...240VAC/DC, terminals
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzor fotoelectric XU |
|---|---|
| Numele seriei | Mod single general purpose |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric receptor |
| Denumirea senzorului | XUX |
| Design senzor | Compact 92 x 71 |
| Sistem de detecție | Thru beam |
| Rază de detecție | > 30 m |
| Material | Plastic |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | AC/DC |
| Tehnică de cablare | 5-fire |
| Distanță nominală de detecție [Sn] | 40-40 m thru beam necesită transmițător XUX0ARCTT16T |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ + 1 NO |
| Conectare electrică | Borne cu clemă, 1 x 1,5 mm² sau 1 x 0,75 mm² cu adaptor |
| Aplicație specifică produs | Nu se aplică |
| Emisie | Infraroșu thru beam |
Complementar
| Material carcasă | PBT |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Releu |
| Intrare cablu | 1 intrare pentru clemă cablu M16 x 1,5, diametru exterior cablu: 7-10 mm |
| Ieșire suplimentară | Fără |
| LED de stare | 1 LED (galben) pentru starea ieșirii, 1 LED (verde) pentru alimentare |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24...240 V AC/DC |
| Capacitate de comutație în mA | 0,5 A (cos φ = 0,4 pentru 0,5 milioane de cicluri la 1 ciclu de operare pe secundă la 250 V), 3 A (cos φ = 1 pentru 0,5 milioane de cicluri la 1 ciclu de operare pe secundă la 250 V) |
| Frecvență de comutație | 20 Hz |
| Cădere de tensiune maximă | <1,5 V (stare închisă) |
| Consum de putere maxim în W | - |
| Întârziere de prima urcare | 60 MILLISECOND |
| Întârziere de răspuns | 25 MILLISECOND |
| Întârziere de recuperare | 25 MILLISECOND |
| Configurare | Ajustare sensibilitate |
| Limite tensiune de alimentare | 20-264 V AC/DC |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1,5 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 izolație dublă conform IEC 60529, IP67 izolație dublă conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9.6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13.2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.198 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr de unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.694 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr de unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 13.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 4.2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 9.6 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.195 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUX2ARCNT16R |
| Unitate de măsura | Pce |





