Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XUX, reflex, Sn 14 m, 12...24 VDC, borne
461,00 Lei
380,99 Lei
în stoc
SKU
XUX1ANANT16
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XUX, reflex, Sn 14 m, 12...24 VDC, terminals
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori fotoelectrici XU |
|---|---|
| Nume serie | Scop general, mod unic |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Nume senzor | XUX |
| Design senzor | Compact 92 x 71 |
| Sistem de detecție | Reflex |
| Rază de detecție | > 5...15 m |
| Material | Plastic |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| [Sn] distanță de detecție nominală | 14-14 m reflex necesită reflector XUZC50 |
| Tip ieșire discret | NPN |
| Funcție ieșire discret | 1 NO |
| Conectare electrică | Borne cu clemă, 1 x 1,5 mm² sau 1 x 0,75 mm² cu adaptor |
| Aplicație specifică produs | Nu este aplicabil |
| Emisie | Reflex infraroșu |
Complementar
| Material carcasă | PBT |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Solid state |
| Intrare cablu | 1 intrare pentru racord M16 x 1,5, diametru exterior cablu: 7-10 mm |
| LED stare | 1 LED (galben) pentru stare ieșire, 1 LED (verde) pentru alimentare |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA (protecție la suprasarcină și scurtcircuit) |
| Frecvență de comutare | 250 Hz |
| Cădere de tensiune maximă | <1,5 V (stare închisă) |
| Consum de curent | <= 35 mA fără sarcină |
| Intârziere pornire | 15 MILLISECOND |
| Intârziere răspuns | 2 MILLISECOND |
| Intârziere recuperare | 2 MILLISECOND |
| Configurare | Ajustare sensibilitate |
| Temperatură aer ambiant pentru funcționare | -25-55 °C |
Mediu
| Certificări produs | CE CSA UL |
|---|---|
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1,5 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 izolație dublă conform IEC 60529, IP65 izolație dublă conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9.6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13.2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.184 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 9 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.881 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S02 |
| Număr unități în pachet 3 | 22 |
| Înălțime pachet 3 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 4.503 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUX1ANANT16 |
| Unitate de măsura | Pce |





