Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XUX, emițător, 24...240VAC/DC, borne
419,00 Lei
346,28 Lei
în stoc
SKU
XUX0ARCTT16T
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XUX, emitter, 24...240VAC/DC, terminals
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori fotoelectrici XU |
|---|---|
| Denumirea seriei | Multimod uz general |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric transmitter |
| Denumirea senzorului | XUX |
| Design senzor | Compact 92 x 71 |
| Sistem de detecție | Prin fascicul |
| Material | Plastic |
| Tip circuit de alimentare | AC/DC |
| Tehnică de cablare | 3 conductori |
| Conexiune electrică | Borne cu șurub, 1 x 1,5 mm² sau 1 x 0,75 mm² cu adaptor |
| Aplicație specifică produs | Nu se aplică |
| Emisie | Infraroșu prin fascicul |
Complementar
| Material carcasă | PBT |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Intrare cablu | 1 intrare pentru deschizător cablu M16 x 1,5, diametru exterior cablu: 7-10 mm |
| LED de stare | 1 LED (verde) pentru alimentare activă |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 24...240 V AC/DC |
| Capacitate de comutare în mA | 0,5 A (cos φ = 0,4 pentru 0,5 milioane de cicluri la 1 ciclu de funcționare pe secundă la 250 V), 3 A (cos φ = 1 pentru 0,5 milioane de cicluri la 1 ciclu de funcționare pe secundă la 250 V) |
| Interval de întârziere | 0,02...15 s monostabil, întârziere la conectare sau deconectare (programabilă) |
| Frecvență de comutare | 20 Hz |
| Cădere de tensiune maximă | <1,5 V (stare închisă) |
| Consum de curent | 20 mA fără sarcină |
| Întârziere inițială | 200 MILLISECOND |
| Întârziere de răspuns | 25 MILLISECOND |
| Întârziere de recuperare | 25 MILLISECOND |
| Configurare | Fără ajustare sensibilitate |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1,5 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 izolație dublă conform IEC 60529, IP67 izolație dublă conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9,5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,184 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr de unități în pachet 2 | 22 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4,367 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr de unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 13 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 4 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 9,5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0,185 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUX0ARCTT16T |
| Unitate de măsura | Pce |





