Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XUV, furculă, 180X120mm, 12...24 VDC, M8
1.008,00 Lei
833,06 Lei
în stoc
SKU
XUVR1218PBNM8
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XUV, fork, 180X120mm, 12...24 VDC, M8
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Denumire serie | Uz general |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Denumire senzor | XUVR |
| Proiectare senzor | Furculă |
| Sistem de detecție | Fascicul transpus |
| Emisie | LED roșu, modulat |
| Material | Metalic/plastic |
| Tip circuit de alimentare | CC |
| Tehnică de cablare | 3 conductoare |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Conexiune electrică | 1 conector mascul M8, 3 pini |
| Aplicație specifică produs | Detecție pe bandă transportoare mică |
Complementar
| Material carcasă | Aluminiu vopsit și poliamidă/sticlă |
|---|---|
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip ieșire | Stare solidă |
| LED de stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V CC cu protecție la polaritate inversă |
| Capacitate de comutație în mA | 100 mA (protecție la suprasarcină și scurtcircuit) |
| Cădere de tensiune | <1,5 V (stare închisă) |
| Consum de curent | < 20 mA fără sarcină |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 0,75 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65, IP67 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 3,1 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 0,17 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 1,55 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0,19 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | CAR |
| Număr de unități în ambalaj 2 | 1 |
| Înălțime ambalaj 2 | 3,1 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 1,5 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 0,1 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 0,19 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUVR1218PBNM8 |
| Unitate de măsura | Pce |





