Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XUV, furcă, 120X120mm, 12...24 VDC, M8
723,00 Lei
597,52 Lei
în stoc
SKU
XUVR1212PBNM8
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XUV, fork, 120X120mm, 12...24 VDC, M8
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Denumirea seriei | Uz general |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Denumirea senzorului | XUVR |
| Design senzor | Furcă |
| Sistem de detectare | Fascicul transparent |
| Emisie | LED roșu, modulat |
| Material | Metalic/plastic |
| Tip circuit de alimentare | CC |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ |
| Conexiune electrică | 1 conector mascul M8, 3 pini |
| Aplicație specifică produs | Detectare pe bandă transportoare mică |
Complementar
| Material carcasă | Aluminiu vopsit și poliamidă/sticlă |
|---|---|
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tip ieșire | Stare solidă |
| LED indicator stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V CC cu protecție contra inversării polarității |
| Capacitate de comutare în mA | 100 mA (protecție contra supraîncărcării și scurtcircuitului) |
| Cădere de tensiune | <1,5 V (stare închisă) |
| Consum curent | < 20 mA fără sarcină |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 0,75 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65, IP67 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1,8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 15,1 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 31,2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,15 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 6 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1,162 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUVR1212PBNM8 |
| Unitate de măsura | Pce |





