Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XUV, furcu, manipulare, 30X30mm, 12...24 VDC, cablu 2 m
685,00 Lei
566,12 Lei
în stoc
SKU
XUVJ0312
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XUV, fork, handling, 30X30mm, 12...24 VDC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Denumire serie | Aplicație manipulare materiale |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Denumire senzor | XUV |
| Design senzor | Furculă |
| Sistem de detecție | Thru beam |
| Emisie | - |
| Material | Plastic |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Tehnică de cablare | 3-fire |
| Tip ieșire discretă | NPN |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Aplicație specifică produs | Detecția steagurilor în ascensoare/transstocatori |
Complementar
| Material lentilă | PMMA |
|---|---|
| Material carcasă | ABS/PC |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip ieșire | Solid state |
| LED de stare | - |
| Tensiune de alimentare nominal [Us] | 24 V DC cu protecție la inversare polaritate |
| Compoziție cablu | 3 x 0,34 mm² |
| Capacitate de comutație în mA | <= 150 mA (protecție la suprasarcină și scurtcircuit) |
| Frecvență de comutație | < 1 kHz |
| Întârziere inițială sus | 30 MILLISECOND |
| Consum de curent | <= 20 mA fără sarcină |
| Configurare | Fără ajustare sensibilitate |
| Cădere tensiune maximă | <1,5 V (stare închisă) |
| Întârziere răspuns | 0,5 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 0,5 MILLISECOND |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1 mm (f = 10-42 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP54 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 2,5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 15 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 15 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 0,102 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S02 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 25 |
| Înălțime ambalaj 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 3,005 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 3 | BAG |
| Număr unități în ambalaj 3 | 1 |
| Înălțime ambalaj 3 | 2,5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 3 | 15 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 3 | 15 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 3 | 0,102 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUVJ0312 |
| Unitate de măsura | Pce |





