Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XUV, furculă, 50 mm, 12...24 VDC, M8
1.148,00 Lei
948,76 Lei
în stoc
SKU
XUVA0505PANM8
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XUV, fork, 50 mm, 12...24 VDC, M8
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Nume serie | Scop general |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Nume senzor | XUVA |
| Design senzor | Fork L |
| Sistem de detecție | Thru beam |
| Emisie | Red LED, modulated |
| Material | Metalic/plastic |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Tehnică de cablare | 3-wire |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO |
| Conexiune electrică | 1 conector mascul M8, 3 pini |
| Aplicație specifică produs | Detecție pe bandă transportoare mică |
Complementar
| Material carcasă | Aluminiu vopsit și poliamidă/sticlă |
|---|---|
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip ieșire | Solid state |
| LED stare | Stare ieșire: 1 LED (galben) |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție împotriva inversării polarității |
| Capacitate de comutare în mA | 100 mA (protecție la suprasarcină și scurtcircuit) |
| Cădere de tensiune | <1.5 V (stare închisă) |
| Consum de curent | < 20 mA fără sarcină |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 0.75 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65, IP67 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 13.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 16.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.066 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Număr unități în pachet 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 1.3 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 1.6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 0.1 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0.1 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUVA0505PANM8 |
| Unitate de măsura | Pce |





