Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Cortină de lumină de siguranță tip 4, Cortine de lumină de siguranță Telemecanique XUSL, configurație hardware de atenuare integrată T4 R40 H=121 cm D4 12 m
13.385,00 Lei
11.061,98 Lei
în stoc
SKU
XUSL4MB40H121N
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Safety light curtain type 4, Telemecanique Safety light curtains XUSL, integrated muting hardware config T4 R40 H=121 cm D4 12 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety light curtains XUSL |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Cortină de siguranță tip 4 |
| Nume scurt dispozitiv | XUSL4M |
| Tip ieșire | 2 ieșiri de siguranță OSSD tranzistor solid-state PNP (supresie arc) |
| Aplicație specifică produs | Pentru protecția mâinilor |
| Tip pornire | Automată manuală |
| Tip control | Selectat prin cablare |
Complementar
| Sistem de detecție | Sistem emițător-receptor |
|---|---|
| Timp de răspuns | 13.5 ms |
| Compoziție kit | paranteză(e) de montare reglabilă(e), 1 receptor, 1 emițător, 1 ghid utilizator cu certificat de conformitate pe CD-ROM |
| Emisie | IR LED 950 nm |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 24 V DC +/- 20 % |
| Alimentare | Sursă de alimentare în conformitate cu IEC 61496-1, sursă de alimentare în conformitate cu IEC 60204-1 |
| Consum de curent | 35 mA emițător în gol, 85 mA receptor în gol, 900 mA receptor cu sarcină maximă |
| Tensiune de ieșire | 24 V |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Cădere de tensiune | <0.5 V |
| Semnalizare locală | 1 LED multicolor emițător, 10 LED-uri bicolore receptor |
| Conectare electrică | 1 conector tată M12 5 pini emițător, 2 conectoare mamă M12 5 pini emițător, 1 conector tată M12 12 pini receptor, 3 conectoare mamă M12 5 pini receptor |
| Funcție disponibilă | Test, silențiere, afișare LED a modurilor de funcționare și defectelor |
| Material | Aluminiu: carcasă, policarbonat: panou frontal, polipropilență: capace terminale |
| Culoare carcasă | Roșu RAL 3000 |
| Mod fixare | Cu paranteze de fixare |
| Tip ofertă | Distanță standard |
Mediu
| Directive | 89/336/EEC - compatibilitate electromagnetică 89/655/EEC - echipamente de lucru 98/37/EEC - mașini |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus TÜV |
| Nivel de siguranță | Tip 4 conform IEC 61496-1, SIL 3 conform IEC 61508, SILCL 3 conform IEC 62061, categoria 4 conform ISO 13849-1, PL = e conform ISO 13849-1 |
| Caracteristică de mediu | Rezistență la perturbații luminoase conform IEC 61496-2 |
| Date de fiabilitate siguranță | PFHd = 1.95E-8 1/h conform IEC 61508 |
| Grad de protecție IP | IP65, IP67 |
| Rezistență la șocuri | 10 gn pentru 16 ms conform IEC 61496-1 |
| Rezistență la vibrații | 0.35 +/- 0.05 mm (f= 10-55 Hz) conform IEC 61496-1 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 14.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 20 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 140 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 7.912 KILOGRAM |
| Înălțime pachet 2 | 14.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 20 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 140 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 7.135 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUSL4MB40H121N |
| Unitate de măsura | Pce |





