Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Cortină de siguranță cu lumină tip 4, Cortine de siguranță cu lumină Telemecanique XUSL, configurație hardware muting integrată T4 R30 H=151 cm D4 12 m
18.222,00 Lei
15.059,50 Lei
în stoc
SKU
XUSL4MB30H151N
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Safety light curtain type 4, Telemecanique Safety light curtains XUSL, integrated muting hardware config T4 R30 H=151 cm D4 12 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de siguranță cu cortină de lumină XUSL |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzor de siguranță cu cortină de lumină tip 4 |
| Denumire scurtă dispozitiv | XUSL4M |
| Tip ieșire | 2 ieșiri de siguranță OSSD solid-state PNP (supresie arc) |
| Aplicație specifică produs | Pentru protecția mâinilor |
| Tip pornire | Automată manuală |
| Tip control | Selectat prin cablare |
Complementar
| Sistem de detecție | Sistem transmițător-receptor |
|---|---|
| Timp de răspuns | 20.5 ms |
| Compoziție kit | suport de montare reglabil, 1 receptor, 1 transmițător, 1 ghid utilizator cu certificat de conformitate pe CD-ROM |
| Emisie | IR LED 950 nm |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 24 V DC +/- 20 % |
| Alimentare | Sursă de alimentare conformă IEC 61496-1, sursă de alimentare conformă IEC 60204-1 |
| Consum curent | 35 mA transmițător fără sarcină, 85 mA receptor fără sarcină, 900 mA receptor cu sarcină maximă |
| Tensiune ieșire | 24 V |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Cădere de tensiune | <0.5 V |
| Semnalizare locală | 1 LED multicolor transmițător, 10 LED-uri bicolore receptor |
| Conexiune electrică | 1 conector M12 5 pini mascul transmițător, 2 conectori M12 5 pini feminin transmițător, 1 conector M12 12 pini mascul receptor, 3 conectori M12 5 pini feminin receptor |
| Funcție disponibilă | Test, silențiare, afișaj LED al modurilor de funcționare și defectelor |
| Material | Aluminiu: carcasă, policarbonat: panou frontal, polipropilență: capace terminale |
| Culoare carcasă | Roșu RAL 3000 |
| Mod fixare | Prin brațe de fixare |
| Tip ofertă | Distanță standard |
Mediu
| Directive | 89/336/EEC - compatibilitate electromagnetică 89/655/EEC - echipamente de lucru 98/37/EEC - mașini |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus TÜV |
| Nivel de siguranță | Tip 4 conform IEC 61496-1, SIL 3 conform IEC 61508, SILCL 3 conform IEC 62061, categoria 4 conform ISO 13849-1, PL = e conform ISO 13849-1 |
| Caracteristică mediu | Rezistență la perturbații luminoase conform IEC 61496-2 |
| Date fiabilitate siguranță | PFHd = 2.74E-8 1/h conform IEC 61508 |
| Grad de protecție IP | IP65, IP67 |
| Rezistență la șocuri | 10 gn pentru 16 ms conform IEC 61496-1 |
| Rezistență la vibrații | 0.35 +/- 0.05 mm (f= 10-55 Hz) conform IEC 61496-1 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 14.5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 20 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 169 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 9.66 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | CAR |
| Număr unități în ambalaj 2 | 1 |
| Înălțime ambalaj 2 | 14.5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 20 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 169 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 9.66 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUSL4MB30H151N |
| Unitate de măsura | Pce |





