Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Cortină de siguranță cu lumină de tip 4, Cortine de siguranță cu lumină Telemecanique XUSL, configurare hardware/software de silențiere integrată T4 R40 H121cm D4 12 m
16.169,00 Lei
13.362,81 Lei
în stoc
SKU
XUSL4MA40H121N
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Safety light curtain type 4, Telemecanique Safety light curtains XUSL, integrated muting hardware/soft config T4 R40 H121cm D4 12 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Perdele de lumină de siguranță XUSL |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Perdea de lumină de siguranță tip 4 |
| Denumire scurtă dispozitiv | XUSL4M |
| Tip ieșire | 2 ieșiri de siguranță OSSD solid-state PNP (supresie arc) |
| Aplicație specifică produs | Pentru protecția mâinilor |
| Tip pornire | Automată manuală |
| Tip control | Selectat prin cablare |
Complementar
| Sistem de detecție | Sistem emițător-receptor |
|---|---|
| Timp de răspuns | 13.5 ms |
| Compoziție kit | braț de montare reglabil, 1 receptor, 1 emițător, 1 ghid utilizator cu certificat de conformitate pe CD-ROM |
| Emisie | IR LED 950 nm |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V DC +/- 20 % |
| Alimentare | Sursă de alimentare conform IEC 61496-1, sursă de alimentare conform IEC 60204-1 |
| Consum curent | 35 mA fără sarcină emițător, 85 mA fără sarcină receptor, 900 mA cu sarcină maximă receptor |
| Tensiune ieșire | 24 V |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Cădere de tensiune | <0.5 V |
| Semnalizare locală | 1 LED multicolor emițător, 10 LED-uri bi-color receptor |
| Conexiune electrică | 1 conector mamă M12 5 pini emițător, 2 conectori femelă M12 5 pini emițător, 1 conector mamă M12 12 pini receptor, 3 conectori femelă M12 5 pini receptor |
| Funcție disponibilă | Test, silențiere, afișare LED a modurilor de funcționare și defecțiuni |
| Material | Aluminiu: carcasă, policarbonat: panou frontal, polipropilena: capace finale |
| Culoare carcasă | Roșu RAL 3000 |
| Mod fixare | Prin brațe de fixare |
| Tip ofertă | Distanță standard |
Mediu
| Directive | 89/336/EEC - compatibilitate electromagnetică 89/655/EEC - echipamente de lucru 98/37/EEC - mașini |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus TÜV |
| Nivel de siguranță | Tip 4 conform IEC 61496-1, SIL 3 conform IEC 61508, SILCL 3 conform IEC 62061, categoria 4 conform ISO 13849-1, PL = e conform ISO 13849-1 |
| Caracteristică mediu | Rezistență la perturbații luminoase conform IEC 61496-2 |
| Date fiabilitate siguranță | PFHd = 1.95E-8 1/h conform IEC 61508 |
| Grad de protecție IP | IP65, IP67 |
| Rezistență la șocuri | 10 gn pentru 16 ms conform IEC 61496-1 |
| Rezistență la vibrații | 0.35 +/- 0.05 mm (f= 10-55 Hz) conform IEC 61496-1 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 14.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 20 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 140 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 7.953 KILOGRAM |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 95.736 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUSL4MA40H121N |
| Unitate de măsura | Pce |





