Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Cortină de lumină de siguranță tip 4, Cortine de lumină de siguranță Telemecanique XUSL, XUSL Protecție corp, Rază de detecție standard, Fascicule, Hp = 910 mm
6.589,00 Lei
5.445,45 Lei
în stoc
SKU
XUSL4E4BB091N
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Safety light curtain type 4, Telemecanique Safety light curtains XUSL, XUSL Body protection, Std sensing range, Beams, Hp = 910 mm
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de siguranță cu cortină de lumină XUSL |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzor de siguranță cu cortină de lumină tip 4 |
| Denumire scurtă dispozitiv | XUSL4E |
| Tip ieșire | 2 ieșiri de siguranță OSSD cu tranzistor PNP (supresiune de arc) |
| Aplicație specifică produs | Pentru protecție corp |
| Tip pornire | Automată manuală |
| Tip control | Selectat prin cablare |
Complementar
| Sistem detecție | Sistem transmițător-receptor |
|---|---|
| Timp răspuns | 3 ms |
| Compoziție kit | suport de montare reglabil, 1 receptor, 1 transmițător, 1 ghid utilizator cu certificat de conformitate pe CD-ROM |
| Emisie | LED IR 950 nm |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 24 V DC +/- 20 % |
| Alimentare | Sursă de alimentare conformă IEC 61496-1, sursă de alimentare conformă IEC 60204-1 |
| Consum curent | 42 mA transmițător fără sarcină, 83 mA receptor fără sarcină, 42 mA transmițător, 900 mA receptor cu sarcină maximă |
| Tensiune ieșire | 24 V |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Cădere tensiune | <0.5 V |
| Semnalizare locală | 1 LED multicolor transmițător, 2 LED bicolor receptor |
| Conexiune electrică | 1 conector M12 5 pini transmițător, 1 conector M12 8 pini receptor |
| Funcție disponibilă | Test, silențiare prin modul de siguranță extern XPSLCMUT1160, afișaj LED pentru moduri funcționare și defecțiuni |
| Marcare | CE |
| Material | Aluminiu: carcasă, policarbonat: panou frontal, polipropilă: capace terminale |
| Culoare carcasă | Roșu RAL 3000 |
| Mod fixare | Prin console de fixare |
| Tip ofertă | Distanță standard |
Mediu
| Directive | 89/336/EEC - compatibilitate electromagnetică 89/655/EEC - echipament de muncă 98/37/EEC - mașini |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus TÜV |
| Nivel siguranță | Tip 4 conform IEC 61496-1, SIL 3 conform IEC 61508, SILCL 3 conform IEC 62061, categoria 4 conform ISO 13849-1, PL = e conform ISO 13849-1 |
| Caracteristică mediu | Rezistență la perturbații de lumină conform IEC 61496-2 |
| Date fiabilitate siguranță | PFHd = 8.21E-9 1/h conform IEC 61508 |
| Grad de protecție IP | IP65, IP67 |
| Rezistență la șocuri | 10 gn timp 16 ms conform IEC 61496-1 |
| Rezistență la vibrații | 0.35 +/- 0.05 mm (f= 10-55 Hz) conform IEC 61496-1 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 111.5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 20 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 14.5 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 3.6 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S04 |
| Număr unități în ambalaj 2 | 1 |
| Înălțime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 60 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 3.6 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUSL4E4BB091N |
| Unitate de măsura | Pce |





