Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Cortină de siguranță cu lumină tip 4, Cortine de siguranță cu lumină Telemecanique XUSL, XUSL Master, Pentru protecția corpului, 3 Fascicule, Hp = 810 mm
8.506,00 Lei
7.029,75 Lei
în stoc
SKU
XUSL4E3BB081NM
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Safety light curtain type 4, Telemecanique Safety light curtains XUSL, XUSL Master, For body protection, 3 Beams, Hp = 810 mm
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori de siguranță cortina luminoasă XUSL |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Senzor de siguranță cortina luminoasă tip 4 |
| Denumire scurtă dispozitiv | XUSL4E |
| Tip ieșire | 2 ieșiri de siguranță OSSD solid-state PNP (supresie arc) |
| Aplicație specifică produs | Pentru protecția corpului |
| Tip inițiere | Automată manuală |
| Tip control | Selectat prin cablare |
Complementar
| Sistem de detecție | Sistem emiţător-receptor |
|---|---|
| Compoziţia kit-ului | suport de montare reglabil, 1 receptor, 1 emiţător, 1 ghid utilizator cu certificat de conformitate pe CD-ROM |
| Emisie | LED IR 950 nm |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V DC +/- 20 % |
| Alimentare | Sursă de alimentare conform IEC 61496-1, sursă de alimentare conform IEC 60204-1 |
| Consum de curent | 42 mA emiţător fără sarcină, 83 mA receptor fără sarcină, 42 mA emiţător, 900 mA receptor cu sarcină maximă |
| Tensiune de ieșire | 24 V |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Cădere de tensiune | <0.5 V |
| Señalizare locală | 1 LED multicolor emiţător, 2 LED-uri bicolore receptor |
| Conexiune electrică | 1 conector mascul M12 5 pini emiţător, 1 conector mascul M12 8 pini receptor |
| Funcție disponibilă | Test, anulare prin modul de siguranţă extern XPSLCMUT1160, afişare LED a modurilor de funcţionare şi defectelor |
| Marcaj | CE |
| Material | Aluminiu: carcasă, policarbonat: panou frontal, polipropilena: capace finale |
| Culoare carcasă | Roşu RAL 3000 |
| Mod fixare | Prin console de fixare |
| Tip ofertă | Distanţă standard |
| Topologie | Daisy chain master |
Mediu
| Directive | 89/336/EEC - compatibilitate electromagnetică 89/655/EEC - echipament de lucru 98/37/EEC - maşinării |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus TÜV |
| Nivel de siguranţă | Tip 4 conform IEC 61496-1, SIL 3 conform IEC 61508, SILCL 3 conform IEC 62061, categorie 4 conform ISO 13849-1, PL = e conform ISO 13849-1 |
| Caracteristică mediu | Rezistenţă la perturbări luminoase conform IEC 61496-2 |
| Date de siguranţă fiabilitate | PFHd = 7.55E-9 1/h conform IEC 61508 |
| Grad de protecţie IP | IP65, IP67 |
| Rezistenţă la şocuri | 10 gn pentru 16 ms conform IEC 61496-1 |
| Rezistenţă la vibraţii | 0.35 +/- 0.05 mm (f= 10-55 Hz) conform IEC 61496-1 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unităţi în pachet 1 | 1 |
| Înălţime pachet 1 | 13.5 CENTIMETER |
| Lăţime pachet 1 | 19.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 90 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 2.9 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Numărul de unităţi în pachet 2 | 1 |
| Înălţime pachet 2 | 13.5 CENTIMETER |
| Lăţime pachet 2 | 90 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 19.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2.9 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUSL4E3BB081NM |
| Unitate de măsura | Pce |





