Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Cortină de siguranță cu lumină tip 4, Corturi de siguranță cu lumină Telemecanique XUSL, XUSL Pentru protecția mâinilor, Domeniu lung de detectare, Hp = 1810 mm, R=30 mm
20.554,00 Lei
16.986,78 Lei
în stoc
SKU
XUSL4E30H181L
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Safety light curtain type 4, Telemecanique Safety light curtains XUSL, XUSL For hand protection, Long sensing range, Hp = 1810 mm, R=30 mm
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Perdele de siguranță XUSL |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Perdeaua de siguranță tip 4 |
| Denumire scurtă dispozitiv | XUSL4E |
| Tip ieșire | 2 ieșiri de siguranță OSSD solid-state PNP (supresie de arc) |
| Aplicație specifică produs | Pentru protecția mâinilor |
| Tip pornire | Automată manuală |
| Tip control | Selectat prin conexiunea electrică |
Complementar
| Sistem de detecție | Sistem transmițător-receptor |
|---|---|
| Timp de răspuns | 13 ms |
| Compoziție kit | brățară(e) de montaj reglabilă(e), 1 receptor(e), 1 transmițător(e), 1 ghid utilizator cu certificat de conformitate pe CD-ROM |
| Emisie | IR LED 950 nm |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 24 V DC +/- 20 % |
| Alimentare | Sursă de alimentare conformă IEC 61496-1, sursă de alimentare conformă IEC 60204-1 |
| Consum de curent | 42 mA transmițător fără sarcină, 83 mA receptor fără sarcină, 42 mA transmițător, 900 mA receptor cu sarcină maximă |
| Tensiune de ieșire | 24 V |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Cădere de tensiune | <0,5 V |
| Semnalizare locală | 1 LED multicolor transmițător, 2 LED-uri bicolore receptor |
| Conexiune electrică | 1 conector tată M12 5 pini transmițător, 1 conector tată M12 8 pini receptor |
| Funcție disponibilă | Test, eliminare zgomot prin modul de siguranță extern XPSLCMUT1160, afișaj LED al modurilor de operare și defectelor |
| Marcaj | CE |
| Material | Aluminiu: carcasă, policarbonat: panou frontal, polipropilență: capace de capăt |
| Culoare carcasă | Roșu RAL 3000 |
| Mod de fixare | Cu brățări de fixare |
| Tip ofertă | Distanță lungă |
Mediu
| Directive | 89/336/CEE - compatibilitate electromagnetică 89/655/CEE - echipamente de lucru 98/37/CEE - maşinării |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus TÜV |
| Nivel de siguranță | Tip 4 conform IEC 61496-1, SIL 3 conform IEC 61508, SILCL 3 conform IEC 62061, categoria 4 conform ISO 13849-1, PL = e conform ISO 13849-1 |
| Caracteristică mediu | Rezistență la perturbații luminoase conform IEC 61496-2 |
| Date de fiabilitate siguranță | PFHd = 2.02E-8 1/h conform IEC 61508 |
| Grad de protecție IP | IP65, IP67 |
| Rezistență la șocuri | 10 gn pentru 16 ms conform IEC 61496-1 |
| Rezistență la vibrații | 0,35 +/- 0,05 mm (f= 10-55 Hz) conform IEC 61496-1 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 13,5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 19,5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 194 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 5,8 KILOGRAM |
| Înălțime pachet 2 | 13,5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 19,5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 194 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 5,8 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUSL4E30H181L |
| Unitate de măsura | Pce |





