Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Cortină de siguranță cu lumină tip 4, Telemecanique Cortine de siguranță cu lumină XUSL, XUSL Slave2, Pentru protecția mâinilor, Hp = 1060 mm, R=30 mm
14.316,00 Lei
11.831,40 Lei
în stoc
SKU
XUSL4E30H106NS2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Safety light curtain type 4, Telemecanique Safety light curtains XUSL, XUSL Slave2, For hand protection, Hp = 1060 mm, R=30 mm
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety light curtains XUSL |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Cortină de siguranță tip 4 |
| Denumire scurtă dispozitiv | XUSL4E |
| Tip ieșire | 2 ieșiri de siguranță OSSD solid-state PNP (supresie arc) |
| Aplicație specifică produs | Pentru protecția mâinilor |
| Tip pornire | Automată manuală |
| Tip control | Selectat prin conexiune |
Complementar
| Sistem de detecție | Sistem emițător-receptor |
|---|---|
| Componență kit | suport de montaj reglabil, 1 receptor, 1 emițător, 1 ghid utilizator cu certificat de conformitate pe CD-ROM |
| Emisie | LED IR 950 nm |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V DC +/- 20 % |
| Alimentare | Sursa de alimentare conformă IEC 61496-1, sursa de alimentare conformă IEC 60204-1 |
| Consum curent | 42 mA fără sarcină emițător, 83 mA fără sarcină receptor, 42 mA emițător, 900 mA cu sarcină maximă receptor |
| Tensiune ieșire | 24 V |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Cădere tensiune | <0.5 V |
| Semnalizare locală | 1 LED multicolor emițător, 2 LED bicolor receptor |
| Conexiune electrică | 1 conector carcasă M12 5 pini emițător, 1 conector carcasă M12 8 pini receptor |
| Funcție disponibilă | Test, mutare prin modul de siguranță extern XPSLCMUT1160, afișaj LED al modurilor de funcționare și defecțiunilor |
| Marcaj | CE |
| Material | Aluminiu: carcasă, policarbonat: panou frontal, polipropilență: capace terminale |
| Culoare carcasă | Roșu RAL 3000 |
| Mod fixare | Cu suporturi de fixare |
| Tip ofertă | Distanță standard |
| Topologie | Daisy chain slave2 |
Mediu
| Directive | 89/336/EEC - compatibilitate electromagnetică 89/655/EEC - echipament de lucru 98/37/EEC - mașini |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus TÜV |
| Nivel de siguranță | Tip 4 conform IEC 61496-1, SIL 3 conform IEC 61508, SILCL 3 conform IEC 62061, categoria 4 conform ISO 13849-1, PL = e conform ISO 13849-1 |
| Caracteristică mediu | Rezistență la perturbații luminoase conform IEC 61496-2 |
| Date de fiabilitate siguranță | PFHd = 1.43E-8 1/h conform IEC 61508 |
| Grad de protecție IP | IP65, IP67 |
| Rezistență la șocuri | 10 gn timp de 16 ms conform IEC 61496-1 |
| Rezistență la vibrații | 0.35 +/- 0.05 mm (f= 10-55 Hz) conform IEC 61496-1 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul unităților în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 13.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 19.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 119 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 3.8 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Numărul unităților în pachet 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 13.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 119 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 19.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3.8 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUSL4E30H106NS2 |
| Unitate de măsura | Pce |





