Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Cortină de lumină de siguranță tip 4, Cortine de lumină de siguranță Telemecanique XUSL, XUSL Pentru protecția mâinilor, Domeniu de detectare lung, Hp = 910 mm, R=30 mm
11.304,00 Lei
9.342,15 Lei
în stoc
SKU
XUSL4E30H091L
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Safety light curtain type 4, Telemecanique Safety light curtains XUSL, XUSL For hand protection, Long sensing range, Hp = 910 mm, R=30 mm
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Cortine de siguranță cu lumină XUSL |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Cortină de siguranță cu lumină tip 4 |
| Denumire scurtă dispozitiv | XUSL4E |
| Tip ieșire | 2 ieșiri de siguranță OSSD solid-state PNP (supresie arc) |
| Aplicație specifică produs | Pentru protecția mâinilor |
| Tip pornire | Automat manual |
| Tip control | Selectat prin cablare |
Complementar
| Sistem detecție | Sistem transmițător-receptor |
|---|---|
| Timp răspuns | 7,5 ms |
| Compoziție kit | suport de montaj reglabil, 1 receptor, 1 transmițător, 1 ghid utilizator cu certificat de conformitate pe CD-ROM |
| Emisie | IR LED 950 nm |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 24 V DC +/- 20 % |
| Alimentare | Sursă de alimentare conformă IEC 61496-1, sursă de alimentare conformă IEC 60204-1 |
| Consum curent | 42 mA transmițător fără sarcină, 83 mA receptor fără sarcină, 42 mA transmițător, 900 mA receptor cu sarcină maximă |
| Tensiune ieșire | 24 V |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Cădere tensiune | <0,5 V |
| Semnalizare locală | 1 LED multicolor transmițător, 2 LED-uri bicolor receptor |
| Conexiune electrică | 1 conector masculin M12 5 pini transmițător, 1 conector masculin M12 8 pini receptor |
| Funcție disponibilă | Test, silențiozitate prin modul de siguranță extern XPSLCMUT1160, afișaj LED al modurilor de funcționare și defectelor |
| Marcaj | CE |
| Material | Aluminiu: carcasă, policarbonat: panou frontal, polipropilena: capace finale |
| Culoare carcasă | Roșu RAL 3000 |
| Mod fixare | Prin suporturi de fixare |
| Tip ofertă | Lungă distanță |
Mediu
| Directive | 89/336/EEC - compatibilitate electromagnetică 89/655/EEC - echipament de lucru 98/37/EEC - mașini |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus TÜV |
| Nivel siguranță | Tip 4 conformă IEC 61496-1, SIL 3 conformă IEC 61508, SILCL 3 conformă IEC 62061, categoria 4 conformă ISO 13849-1, PL = e conformă ISO 13849-1 |
| Caracteristică mediu | Rezistență la perturbații luminoase conformă IEC 61496-2 |
| Date fiabilitate siguranță | PFHd = 1.30E-8 1/h conformă IEC 61508 |
| Grad de protecție IP | IP65, IP67 |
| Rezistență la șocuri | 10 gn pentru 16 ms conformă IEC 61496-1 |
| Rezistență la vibrații | 0,35 +/- 0,05 mm (f= 10-55 Hz) conformă IEC 61496-1 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 14 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 19,5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 100 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 3,546 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | P12 |
| Numărul de unități în pachet 2 | 2 |
| Înălțime pachet 2 | 14 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 19,5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 100 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3,546 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUSL4E30H091L |
| Unitate de măsura | Pce |





