Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Cortină de lumină de siguranță tip 4, Cortine de lumină de siguranță Telemecanique XUSL, XUSL Slave2, Pentru protecția mâinilor, Hp = 460 mm, R=30 mm
9.401,00 Lei
7.769,42 Lei
în stoc
SKU
XUSL4E30H046NS2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Safety light curtain type 4, Telemecanique Safety light curtains XUSL, XUSL Slave2, For hand protection, Hp = 460 mm, R=30 mm
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Perdele de siguranță cu lumină XUSL |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Perdeaua de siguranță cu lumină tip 4 |
| Denumire scurtă dispozitiv | XUSL4E |
| Tip ieșire | 2 ieșiri de siguranță OSSD solid-state PNP (supresie arc) |
| Aplicație specifică produs | Pentru protecția mâinilor |
| Tip pornire | Automată manuală |
| Tip control | Selectat prin cablare |
Complementar
| Sistem de detecție | Sistem transmițător-receptor |
|---|---|
| Compoziție kit | suport de montare reglabil, 1 receptor, 1 transmițător, 1 ghid utilizator cu certificat de conformitate pe CD-ROM |
| Emisie | LED IR 950 nm |
| Tensiune de alimentare [Us] nominală | 24 V DC +/- 20 % |
| Alimentare | Sursă de alimentare conformă IEC 61496-1, sursă de alimentare conformă IEC 60204-1 |
| Consum de curent | 42 mA transmițător fără sarcină, 83 mA receptor fără sarcină, 42 mA transmițător, 900 mA receptor cu sarcină maximă |
| Tensiune de ieșire | 24 V |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Cădere de tensiune | <0.5 V |
| Semnalizare locală | 1 LED multicolor transmițător, 2 LED-uri bicolor receptor |
| Conectare electrică | 1 conector mufă M12 5 pini transmițător, 1 conector mufă M12 8 pini receptor |
| Funcție disponibilă | Test, mutare prin modul de siguranță extern XPSLCMUT1160, afișare LED a modurilor de funcționare și defectelor |
| Marcare | CE |
| Material | Aluminiu: carcasă, policarbonat: panou frontal, polipropilenă: capace de capete |
| Culoare carcasă | Roșu RAL 3000 |
| Mod fixare | Cu brațe de fixare |
| Tip ofertă | Distanță standard |
| Topologie | Daisy chain slave2 |
Mediu
| Directive | 89/336/EEC - compatibilitate electromagnetică 89/655/EEC - echipamente de lucru 98/37/EEC - mașini |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus TÜV |
| Nivel de siguranță | Tip 4 conform IEC 61496-1, SIL 3 conform IEC 61508, SILCL 3 conform IEC 62061, categoria 4 conform ISO 13849-1, PL = e conform ISO 13849-1 |
| Caracteristică mediu | Rezistență la perturbații luminoase conform IEC 61496-2 |
| Date fiabilitate siguranță | PFHd = 9.47E-9 1/h conform IEC 61508 |
| Grad de protecție IP | IP65, IP67 |
| Rezistență la șocuri | 10 gn pentru 16 ms conform IEC 61496-1 |
| Rezistență la vibrații | 0.35 +/- 0.05 mm (f= 10-55 Hz) conform IEC 61496-1 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr de unități în pachetul 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 13.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 19.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 55 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 2.007 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Număr de unități în pachetul 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 13.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 19.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 55 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2.007 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUSL4E30H046NS2 |
| Unitate de măsura | Pce |





