Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Cortină de siguranță de tip 4, Cortine de siguranță Telemecanique XUSL, Corp XUSL IP69K fără încălzire, Domeniu de detectare lung 510 mm
10.952,00 Lei
9.051,24 Lei
în stoc
SKU
XUSL4E2BB051LWC
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Safety light curtain type 4, Telemecanique Safety light curtains XUSL, XUSL Body IP69K w/o Heating, Long Sensing Range 510 mm
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety light curtains XUSL |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Cortină de lumină de siguranță tip 4 |
| Denumire scurtă dispozitiv | XUSL4E |
| Tip ieșire | 2 ieșiri de siguranță OSSD cu tranzistor PNP (supresare arc) |
| Tip pornire | Automată manuală |
| Tip control | Selectat prin cablare |
Complementar
| Sistem detecție | Sistem transmițător-receptor |
|---|---|
| Timp de răspuns | 2.5 ms |
| Compoziție kit | suport de montare reglabil, 1 receptor, 1 transmițător, 1 ghid utilizator cu certificat de conformitate pe CD-ROM, inele de etanșare din silicon, 1 cablu PVC |
| Emisie | LED IR 950 nm |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V DC +/- 20 % |
| Alimentare | Sursă de alimentare conformă IEC 61496-1, sursă de alimentare conformă IEC 60204-1 |
| Consum de curent | 42 mA transmițător fără sarcină, 83 mA receptor fără sarcină, 42 mA transmițător, 900 mA receptor cu sarcină maximă |
| Tensiune de ieșire | 24 V |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Cădere de tensiune | <0.5 V |
| Semnalizare locală | 1 LED multicolor transmițător, 2 LED-uri bicolore receptor |
| Conectare electrică | 1 conector mufă M12 5 pini transmițător, 1 conector mufă M12 8 pini receptor |
| Tip cablu | Cablu neecranat AWG 22 10-10 m |
| Funcție disponibilă | Test, inhibare prin modul de siguranță extern XPSLCMUT1160, afișaj LED al modurilor de funcționare și defectiuni, sistem anti-condens |
| Marcaj | CE |
| Material | PMMA (polimetil metacrilat): tub, oțel inoxidabil AISI 316L: dop de etanșare, PVC (policlorură de vinil): cablu |
| Culoare carcasă | Roșu RAL 3000 |
| Mod fixare | Prin suporturi de fixare |
| Tip ofertă | Distanță lungă |
| Echipament furnizat | Fără sistem de încălzire |
Mediu
| Directive | 89/336/EEC - compatibilitate electromagnetică 89/655/EEC - echipament de lucru 98/37/EEC - mașini |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus Ecolab TÜV |
| Nivel de siguranță | Tip 4 conform IEC 61496-1, SIL 3 conform IEC 61508, SILCL 3 conform IEC 62061, categoria 4 conform ISO 13849-1, PL = e conform ISO 13849-1 |
| Caracteristică de mediu | Rezistență la perturbări luminoase conform IEC 61496-2 |
| Date de fiabilitate siguranță | PFHd = 6.89E-9 1/h conform IEC 61508 |
| Grad de protecție IP | IP69K |
| Rezistență la șocuri | 10 gn pentru 16 ms conform IEC 61496-1 |
| Rezistență la vibrații | 0.35 +/- 0.05 mm (f= 10-55 Hz) conform IEC 61496-1 |
Unități de ambalare
| Tip unitate de ambalare 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 13.5 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 19.5 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 60 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 4.842 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUSL4E2BB051LWC |
| Unitate de măsura | Pce |





