Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Cortină de lumină de siguranță tip 4, Perdele de lumină de siguranță Telemecanique XUSL, XUSL Protecție degete, Gamă de detecție standard, Hp = 1210 mm, R=14 mm
14.037,00 Lei
11.600,83 Lei
în stoc
SKU
XUSL4E14F121N
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Safety light curtain type 4, Telemecanique Safety light curtains XUSL, XUSL Finger protection, Std sensing range, Hp = 1210 mm, R=14 mm
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety light curtains XUSL |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Cortină de lumină de siguranță tip 4 |
| Nume scurt dispozitiv | XUSL4E |
| Tip ieșire | 2 ieșiri de siguranță OSSD cu stare solidă PNP (supresie de arc) |
| Aplicație specifică produs | Pentru protecția degetelor |
| Tip pornire | Automată manuală |
| Tip control | Selectat prin cablare |
Complementar
| Sistem de detecție | Sistem emitator-receptor |
|---|---|
| Timp de răspuns | 16,5 ms |
| Compoziție kit | suporturi de montare reglabile, 1 receptor, 1 emitator, 1 ghid utilizator cu certificat de conformitate pe CD-ROM |
| Emisie | IR LED 950 nm |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V DC +/- 20 % |
| Alimentare | Sursă de alimentare conform IEC 61496-1, sursă de alimentare conform IEC 60204-1 |
| Consum de curent | 42 mA fără sarcină emitator, 83 mA fără sarcină receptor, 42 mA emitator, 900 mA cu sarcină maximă receptor |
| Tensiune ieșire | 24 V |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Cădere de tensiune | <0,5 V |
| Semnalizare locală | 1 LED multicolor emitator, 2 LED-uri bi-color receptor |
| Conexiune electrică | 1 conector mascul M12 5 pini emitator, 1 conector mascul M12 8 pini receptor |
| Funcție disponibilă | Test, mutare prin modul de siguranță extern XPSLCMUT1160, afișaj LED a modurilor de operare și defecțiuni |
| Marcaj | CE |
| Material | Aluminiu: carcasă, policarbonat: panou frontal, polipropilență: capete terminale |
| Culoare carcasă | Roșu RAL 3000 |
| Mod fixare | Prin console de fixare |
| Tip ofertă | Distanță standard |
Mediu
| Directive | 89/336/EEC - compatibilitate electromagnetică 89/655/EEC - echipamente de lucru 98/37/EEC - maşinării |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus TÜV |
| Nivel de siguranță | Tip 4 conform IEC 61496-1, SIL 3 conform IEC 61508, SILCL 3 conform IEC 62061, categoria 4 conform ISO 13849-1, PL = e conform ISO 13849-1 |
| Caracteristică mediu | Rezistență la perturbații luminoase conform IEC 61496-2 |
| Date fiabilitate siguranță | PFHd = 2.73E-8 1/h conform IEC 61508 |
| Grad de protecție IP | IP65, IP67 |
| Rezistență la șocuri | 10 gn pentru 16 ms conform IEC 61496-1 |
| Rezistență la vibrații | 0,35 +/- 0,05 mm (f= 10-55 Hz) conform IEC 61496-1 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalare 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în ambalare 1 | 1 |
| Înălțime ambalare 1 | 14 CENTIMETER |
| Lățime ambalare 1 | 19,5 CENTIMETER |
| Lungime ambalare 1 | 134 CENTIMETER |
| Greutate ambalare 1 | 4,528 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalare 2 | CAR |
| Număr unități în ambalare 2 | 1 |
| Înălțime ambalare 2 | 134 CENTIMETER |
| Lățime ambalare 2 | 14 CENTIMETER |
| Lungime ambalare 2 | 19,5 CENTIMETER |
| Greutate ambalare 2 | 4,528 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUSL4E14F121N |
| Unitate de măsura | Pce |





