Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Cortină de siguranță cu lumină tip 4, Cortine de siguranță cu lumină Telemecanique XUSL, XUSL Protecție degete, Distanță de detectare standard, Hp = 610 mm, R=14 mm
9.433,00 Lei
7.795,87 Lei
în stoc
SKU
XUSL4E14F061N
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Safety light curtain type 4, Telemecanique Safety light curtains XUSL, XUSL Finger protection, Std sensing range, Hp = 610 mm, R=14 mm
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety light curtains XUSL |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Cortină de siguranță cu lumină tip 4 |
| Denumire prescurtată produs | XUSL4E |
| Tip de ieșire | 2 ieșiri de siguranță OSSD PNP cu tranzistor (supresie de arc) |
| Aplicație specifică produs | Pentru protecția degetelor |
| Tip de pornire | Automată manuală |
| Tip de control | Selectat prin cablare |
Complementar
| Sistem de detecție | Sistem transmițător-receptor |
|---|---|
| Timp de răspuns | 9 ms |
| Compoziție kit | suporturi de montare ajustabile, 1 receptor, 1 transmițător, 1 ghid utilizator cu certificat de conformitate pe CD-ROM |
| Emisie | LED IR 950 nm |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V DC +/- 20 % |
| Alimentare | Sursă de alimentare conformă IEC 61496-1, sursă de alimentare conformă IEC 60204-1 |
| Consum de curent | 42 mA fără sarcină transmițător, 83 mA fără sarcină receptor, 42 mA transmițător, 900 mA cu sarcină maximă receptor |
| Tensiune de ieșire | 24 V |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Cădere de tensiune | <0,5 V |
| Semnalizare locală | 1 LED multicolor transmițător, 2 LED-uri bicolore receptor |
| Conexiune electrică | 1 conector mufă M12 5 pini transmițător, 1 conector mufă M12 8 pini receptor |
| Funcție disponibilă | Test, silențiare prin modul de siguranță extern XPSLCMUT1160, afișaj LED al modurilor de funcționare și defectelor |
| Marcaj | CE |
| Material | Aluminiu: carcasă, policarbonat: panou frontal, polipropilenă: capace terminale |
| Culoare carcasă | Roșu RAL 3000 |
| Mod de fixare | Cu ajutorul suporturilor de fixare |
| Tip ofertă | Distanță standard |
Mediu
| Directive | 89/336/CEE - compatibilitate electromagnetică 89/655/CEE - echipament de lucru 98/37/CEE - mașini |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus TÜV |
| Nivel de siguranță | Tip 4 conform IEC 61496-1, SIL 3 conform IEC 61508, SILCL 3 conform IEC 62061, categoria 4 conform ISO 13849-1, PL = e conform ISO 13849-1 |
| Caracteristică mediu | Rezistență la perturbații luminoase conform IEC 61496-2 |
| Date de fiabilitate de siguranță | PFHd = 1.75E-8 1/h conform IEC 61508 |
| Grad de protecție IP | IP65, IP67 |
| Rezistență la șocuri | 10 gn pentru 16 ms conform IEC 61496-1 |
| Rezistență la vibrații | 0,35 +/- 0,05 mm (f= 10-55 Hz) conform IEC 61496-1 |
Unități de ambalare
| Tip unitate ambalaj 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în ambalaj 1 | 1 |
| Înălțime ambalaj 1 | 70 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 1 | 20 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 1 | 14,2 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 1 | 2,446 KILOGRAM |
| Tip unitate ambalaj 2 | S04 |
| Numărul de unități în ambalaj 2 | 1 |
| Înălțime ambalaj 2 | 30 CENTIMETER |
| Lățime ambalaj 2 | 40 CENTIMETER |
| Lungime ambalaj 2 | 60 CENTIMETER |
| Greutate ambalaj 2 | 2,446 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUSL4E14F061N |
| Unitate de măsura | Pce |





