Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Cortină de siguranță cu lumină tip 2, Cortine de siguranță cu lumină Telemecanique XUSL, XUSL Pentru protecția corpului, 4 Grinzi, Hp = 910 mm
4.482,00 Lei
3.704,13 Lei
în stoc
SKU
XUSL2E4BB091N
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Safety light curtain type 2, Telemecanique Safety light curtains XUSL, XUSL For body protection, 4 Beams, Hp = 910 mm
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety light curtains XUSL |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Cortină de siguranță de tip 2 |
| Denumire scurtă dispozitiv | XUSL2E |
| Tip ieșire | 2 ieșiri de siguranță OSSD solid-state PNP (supresie arc) |
| Aplicație specifică produs | Pentru protecția corpului |
| Tip pornire | Automată manuală |
| Tip control | Selectat prin cablare |
Complementar
| Sistem de detecție | Sistem transmițător-receptor |
|---|---|
| Timp de răspuns | 3.5 ms |
| Compoziție kit | suport de montaj reglabil, 1 receptor, 1 transmițător, 1 ghid utilizator cu certificat de conformitate pe CD-ROM |
| Emisie | IR LED 950 nm |
| [Us] tensiune de alimentare nominal | 24 V DC +/- 20 % |
| Alimentare | Sursă de alimentare în conformitate cu IEC 61496-1, sursă de alimentare în conformitate cu IEC 60204-1 |
| Consum de curent | 42 mA transmițător fără sarcină, 83 mA receptor fără sarcină, 42 mA transmițător, 900 mA receptor cu sarcină maximă |
| Tensiune de ieșire | 24 V |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Cădere de tensiune | <0.5 V |
| Semnalizare locală | 1 LED multicolor transmițător, 2 LED-uri bicolore receptor |
| Conexiune electrică | 1 conector mamă M12 5 pini transmițător, 1 conector mamă M12 8 pini receptor |
| Funcție disponibilă | Test, inhibare prin modul de siguranță extern XPSLCMUT1160, afișaj LED al modurilor de funcționare și defectelor |
| Marcaj | CE |
| Material | Aluminiu: carcasă, policarbonat: panou frontal, polipropilena: capete finale |
| Culoare carcasă | Roșu RAL 3000 |
| Mod fixare | Prin console de fixare |
| Tip ofertă | Distanță standard |
Mediu
| Directive | 89/336/EEC - compatibilitate electromagnetică 89/655/EEC - echipamente de lucru 98/37/EEC - utilaje |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus TÜV |
| Nivel de siguranță | Type 2 conform IEC 61496-1, categoria 2 conform ISO 13849-1, SIL 1 conform IEC 61508, SILCL 1 conform IEC 62061, PL = c conform ISO 13849-1 |
| Caracteristică mediu | Rezistență la perturbații luminoase conform IEC 61496-2 |
| Date de fiabilitate siguranță | PFHd = 2.02E-8 1/h conform IEC 61508 |
| Grad de protecție IP | IP65, IP67 |
| Rezistență la șocuri | 10 gn timp de 16 ms conform IEC 61496-1 |
| Rezistență la vibrații | 0.35 +/- 0.05 mm (f= 10-55 Hz) conform IEC 61496-1 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 14.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 20 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 111.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 3.612 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Număr unități în pachet 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 113 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 14 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 20 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3.647 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUSL2E4BB091N |
| Unitate de măsura | Pce |





