Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Cortină de lumină de siguranță tip 2, Cortinele de lumină de siguranță Telemecanique XUSL, XUSL Pentru protecția corpului, 3 Fascicule, Hp = 810 mm
4.152,00 Lei
3.431,40 Lei
în stoc
SKU
XUSL2E3BB081N
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Safety light curtain type 2, Telemecanique Safety light curtains XUSL, XUSL For body protection, 3 Beams, Hp = 810 mm
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety light curtains XUSL |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Cortină de siguranță tip 2 |
| Denumire scurtă dispozitiv | XUSL2E |
| Tip ieșire | 2 ieșiri de siguranță OSSD solid-state PNP (supresie arc) |
| Aplicație specifică produs | Pentru protecția corpului |
| Tip pornire | Automat manual |
| Tip control | Selectat prin cablaj |
Complementar
| Sistem de detecție | Sistem transmițător-receptor |
|---|---|
| Timp de răspuns | 3.5 ms |
| Compoziție kit | suport de montare reglabil, 1 receptor, 1 transmițător, 1 ghid utilizator cu certificat de conformitate pe CD-ROM |
| Emisie | IR LED 950 nm |
| [Us] tensiune alimentare nominală | 24 V DC +/- 20 % |
| Alimentare | Sursa de alimentare conformă IEC 61496-1, sursa de alimentare conformă IEC 60204-1 |
| Consum curent | 42 mA transmițător fără sarcină, 83 mA receptor fără sarcină, 42 mA transmițător, 900 mA receptor cu sarcină maximă |
| Tensiune ieșire | 24 V |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Cădere tensiune | <0.5 V |
| Semnalizare locală | 1 LED multicolor transmițător, 2 LED-uri bicolor receptor |
| Conexiune electrică | 1 conector mascul M12 5 pini transmițător, 1 conector mascul M12 8 pini receptor |
| Funcție disponibilă | Test, muting prin modul de siguranță extern XPSLCMUT1160, afișaj LED al modurilor de funcționare și defectelor |
| Marcaj | CE |
| Material | Aluminiu: carcasă, policarbonat: panou frontal, polipropilenă: capete finale |
| Culoare carcasă | Roșu RAL 3000 |
| Mod fixare | Prin suporturi de fixare |
| Tip ofertă | Distanță standard |
Mediu
| Directive | 89/336/EEC - compatibilitate electromagnetică 89/655/EEC - echipament de lucru 98/37/EEC - mașini |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus TÜV |
| Nivel siguranță | Tip 2 conform IEC 61496-1, categoria 2 conform ISO 13849-1, SIL 1 conform IEC 61508, SILCL 1 conform IEC 62061, PL = c conform ISO 13849-1 |
| Caracteristică mediu | Rezistență la perturbații luminoase conform IEC 61496-2 |
| Date fiabilitate siguranță | PFHd = 1.87E-8 1/h conform IEC 61508 |
| Grad de protecție IP | IP65, IP67 |
| Rezistență la șocuri | 10 gn pentru 16 ms conform IEC 61496-1 |
| Rezistență la vibrații | 0.35 +/- 0.05 mm (f= 10-55 Hz) conform IEC 61496-1 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 14 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 20 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 101.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 3.346 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Numărul de unități în pachet 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 101.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 14 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 20 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3.346 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUSL2E3BB081N |
| Unitate de măsura | Pce |





