Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Cortină de lumină de siguranță tip 2, Cortine de lumină de siguranță Telemecanique XUSL, XUSL IP69K Protecție a mâinilor cu Încălzire, Gamă standard, Hp = 1060 mm, R=30 mm
9.447,00 Lei
7.807,44 Lei
în stoc
SKU
XUSL2E30H106NWH
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Safety light curtain type 2, Telemecanique Safety light curtains XUSL, XUSL IP69K Hand protection with Heating, Std range, Hp = 1060 mm, R=30 mm
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety light curtains XUSL |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Cortină de lumină de siguranță tip 2 |
| Denumire scurtă dispozitiv | XUSL2E |
| Tip ieșire | 2 ieșiri de siguranță OSSD solid-state PNP (stingere arc) |
| Aplicație specifică produs | Pentru protecția mâinilor |
| Tip de pornire | Automată manuală |
| Tip comandă | Selectat prin cablare |
Complementar
| Sistem de detecție | Sistem transmițător-receptor |
|---|---|
| Timp de răspuns | 14,5 ms |
| Compoziția kit-ului | suport de montare reglabil, 1 receptor, 1 transmițător, 1 ghid utilizator cu certificat de conformitate pe CD-ROM, inel de etanșare din silicon, 1 cablu PVC |
| Emisie | LED IR 950 nm |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V DC +/- 20 % |
| Alimentare | Sursă de alimentare conformă IEC 61496-1, sursă de alimentare conformă IEC 60204-1 |
| Consum de curent | 42 mA transmițător fără sarcină, 83 mA receptor fără sarcină, 42 mA transmițător, 900 mA receptor cu sarcină maximă |
| Tensiune de ieșire | 24 V |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Cădere de tensiune | <0,5 V |
| Semnalizare locală | 1 LED multicolor transmițător, 2 LED-uri bicolore receptor |
| Conectare electrică | 1 conector mascul M12 5 pini transmițător, 1 conector mascul M12 8 pini receptor |
| Tip cablu | Cablu neecranat AWG 22 10-10 m |
| Funcție disponibilă | Test, silențiere prin modul de siguranță extern XPSLCMUT1160, afișaj LED al modurilor de operare și defectelor, sistem anti-condensare |
| Marcaj | CE |
| Material | PMMA (polimetil metacrilat): tub, oțel inoxidabil AISI 316L: dop de etanșare, PVC (policlorură de vinil): cablu |
| Culoare carcasă | Roșu RAL 3000 |
| Mod de fixare | Prin suporturi de fixare |
| Tip ofertă | Distanță standard |
| Echipament furnizat | Cu sistem de încălzire |
Mediu
| Directive | 89/336/EEC - compatibilitate electromagnetică 89/655/EEC - echipament de lucru 98/37/EEC - mașini |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus Ecolab TÜV |
| Nivel de siguranță | Tip 2 conform IEC 61496-1, categorie 2 conform ISO 13849-1, SIL 1 conform IEC 61508, SILCL 1 conform IEC 62061, PL = c conform ISO 13849-1 |
| Caracteristică mediu | Rezistență la perturbații luminoase conform IEC 61496-2 |
| Date fiabilitate siguranță | PFHd = 5.83E-8 1/h conform IEC 61508 |
| Grad de protecție IP | IP69K |
| Rezistență la șocuri | 10 gn pentru 16 ms conform IEC 61496-1 |
| Rezistență la vibrații | 0,35 +/- 0,05 mm (f= 10-55 Hz) conform IEC 61496-1 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachetul 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 13,5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 19,5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 119 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 7,402 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Numărul de unități în pachetul 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 13,5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 119 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 19,5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 7,402 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUSL2E30H106NWH |
| Unitate de măsura | Pce |





