Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Cortină de lumină de siguranță tip 2, Cortine de lumină de siguranță Telemecanique XUSL, XUSL IP69K Protecție mână fără încălzire, gamă standard, Hp = 1060 mm, R=30 mm
8.843,00 Lei
7.308,26 Lei
în stoc
SKU
XUSL2E30H106NWC
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Safety light curtain type 2, Telemecanique Safety light curtains XUSL, XUSL IP69K Hand protection w/o Heating, Std range, Hp = 1060 mm, R=30 mm
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Safety light curtains XUSL |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Cortină de siguranță tip 2 |
| Denumire scurtă dispozitiv | XUSL2E |
| Tip ieșire | 2 ieșiri de siguranță OSSD solid-state PNP (supresie arc) |
| Aplicație specifică produs | Pentru protecția mâinilor |
| Tip pornire | Automatic manual |
| Tip control | Selectat prin cablare |
Complementar
| Sistem de detecție | Sistem emițător-receptor |
|---|---|
| Timp de răspuns | 14.5 ms |
| Compoziție kit | suport de montare reglabil, 1 receptor, 1 emițător, 1 ghid utilizator cu certificat de conformitate pe CD-ROM, inel de etanșare din silicon, 1 cablu PVC |
| Emisie | IR LED 950 nm |
| [Us] tensiune alimentare nominală | 24 V DC +/- 20 % |
| Alimentare | Sursă de alimentare conformă cu IEC 61496-1, sursă de alimentare conformă cu IEC 60204-1 |
| Consum de curent | 42 mA emițător fără sarcină, 83 mA receptor fără sarcină, 42 mA emițător, 900 mA receptor cu sarcină maximă |
| Tensiune ieșire | 24 V |
| Tip circuit ieșire | DC |
| Cădere de tensiune | <0.5 V |
| Semnalizare locală | 1 LED multicolor emițător, 2 LED-uri bicolore receptor |
| Conexiune electrică | 1 conector mamă M12 5 pini emițător, 1 conector mamă M12 8 pini receptor |
| Tip cablu | Cablu neecranat AWG 22 10-10 m |
| Funcție disponibilă | Test, muting prin modul de siguranță extern XPSLCMUT1160, afișaj LED al modurilor de funcționare și defectelor, sistem anti-condens |
| Marcare | CE |
| Material | PMMA (polimetil metacrilat): tub, oțel inoxidabil AISI 316L: dop etanșare, PVC (clorură de polivinil): cablu |
| Culoare carcasă | Roșu RAL 3000 |
| Mod fixare | Cu paranteze de fixare |
| Tip ofertă | Distanță standard |
| Echipament furnizat | Fără sistem de încălzire |
Mediu
| Directive | 89/336/EEC - compatibilitate electromagnetică 89/655/EEC - echipamente de lucru 98/37/EEC - mașini |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus Ecolab TÜV |
| Nivel de siguranță | Tip 2 conform IEC 61496-1, categorie 2 conform ISO 13849-1, SIL 1 conform IEC 61508, SILCL 1 conform IEC 62061, PL = c conform ISO 13849-1 |
| Caracteristică mediu | Rezistență la perturbații luminoase conform IEC 61496-2 |
| Date fiabilitate siguranță | PFHd = 5.83E-8 1/h conform IEC 61508 |
| Grad de protecție IP | IP69K |
| Rezistență la șocuri | 10 gn pentru 16 ms conform IEC 61496-1 |
| Rezistență la vibrații | 0.35 +/- 0.05 mm (f= 10-55 Hz) conform IEC 61496-1 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Pachet 1 înălțime | 14 CENTIMETER |
| Pachet 1 lățime | 19.5 CENTIMETER |
| Pachet 1 lungime | 135.5 CENTIMETER |
| Pachet 1 greutate | 7.36 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | P2M |
| Numărul de unități în pachet 2 | 48 |
| Pachet 2 înălțime | 14 CENTIMETER |
| Pachet 2 lățime | 19.5 CENTIMETER |
| Pachet 2 lungime | 135.5 CENTIMETER |
| Pachet 2 greutate | 7.36 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUSL2E30H106NWC |
| Unitate de măsura | Pce |





