Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Cortină de siguranță cu lumină tip 2, Cortine de siguranță cu lumină Telemecanique XUSL, XUSL Pentru protecția corpului, Fascicule, Hp = 510 mm
3.676,00 Lei
3.038,02 Lei
în stoc
SKU
XUSL2E2BB051N
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Safety light curtain type 2, Telemecanique Safety light curtains XUSL, XUSL For body protection, Beams, Hp = 510 mm
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Curtine de lumină de siguranță XUSL |
|---|---|
| Tip produs sau componentă | Cortină de lumină de siguranță tip 2 |
| Denumire scurtă dispozitiv | XUSL2E |
| Tip ieșire | 2 ieșiri de siguranță OSSD solid-state PNP (supresie arc) |
| Aplicație specifică produs | Pentru protecția corpului |
| Tip de pornire | Automată manuală |
| Tip control | Selectat prin cablaj |
Complementar
| Sistem de detecție | Sistem emițător-receptor |
|---|---|
| Timp de răspuns | 3 ms |
| Compoziție kit | bracket(e) de montare reglabile, 1 receptor, 1 emițător, 1 ghid utilizator cu certificat de conformitate pe CD-ROM |
| Emisie | IR LED 950 nm |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 24 V DC +/- 20 % |
| Alimentare | Sursă de alimentare conformă IEC 61496-1, sursă de alimentare conformă IEC 60204-1 |
| Consum curent | 42 mA fără sarcină emițător, 83 mA fără sarcină receptor, 42 mA emițător, 900 mA receptor cu sarcină maximă |
| Tensiune de ieșire | 24 V |
| Tip circuit de ieșire | DC |
| Cădere de tensiune | <0.5 V |
| Semnalizare locală | 1 LED multicolor emițător, 2 LED-uri bicolore receptor |
| Conexiune electrică | 1 conector mamă M12 5 pini emițător, 1 conector mamă M12 8 pini receptor |
| Funcție disponibilă | Test, mutare prin modul de siguranță extern XPSLCMUT1160, afișaj LED al modurilor de funcționare și defectelor |
| Marcare | CE |
| Material | Aluminiu: carcasă, policarbonat: panou frontal, polipropilență: capace terminale |
| Culoare carcasă | Roșu RAL 3000 |
| Mod de fixare | Cu ajutorul bracketelor de fixare |
| Tip ofertă | Distanță standard |
Mediu
| Directive | 89/336/EEC - compatibilitate electromagnetică 89/655/EEC - echipamente de lucru 98/37/EEC - mașini |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus TÜV |
| Nivel de siguranță | Tip 2 conform IEC 61496-1, categoria 2 conform ISO 13849-1, SIL 1 conform IEC 61508, SILCL 1 conform IEC 62061, PL = c conform ISO 13849-1 |
| Caracteristică ambientală | Rezistență la perturbații luminoase conform IEC 61496-2 |
| Date fiabilitate siguranță | PFHd = 1.71E-8 1/h conform IEC 61508 |
| Grad de protecție IP | IP65, IP67 |
| Rezistență la șocuri | 10 gn pentru 16 ms conform IEC 61496-1 |
| Rezistență la vibrații | 0.35 +/- 0.05 mm (f= 10-55 Hz) conform IEC 61496-1 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul unităților în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 14 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 19.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 68.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 2.27 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Numărul unităților în pachet 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 68.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 14 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 19.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2.27 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUSL2E2BB051N |
| Unitate de măsura | Pce |





