Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, miniaturali, supresie de fundal, Smax=0.30 m, PNP, conector M8
249,00 Lei
205,79 Lei
în stoc
SKU
XUM8APXBM8
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, miniature, background suppression, Smax=0.30 m, PNP, connector M8
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori fotoelectrici XU |
|---|---|
| Nume serie | Scop general, mod singular |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Denumire senzor | XUM |
| Design senzor | Miniaturizat |
| Sistem de detecție | Difuz cu supresie de fundal |
| Rază de detectare | 0...30 m |
| Material | Plastic |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | CC |
| Tehnică de cablare | 3 conductoare |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Conexiune electrică | 1 conector mascul M8, 4 pini |
| Emisie | - |
Complementar
| Material carcasă | PBT |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| LED indicator stare | - |
| Tip ieșire | Stare solidă |
| [Us] tensiune alimentare nominală | 12...24 V CC cu protecție inversare polaritate |
| Capacitate comutare în mA | <= 100 mA cu protecție suprasarcină și scurtcircuit |
| Frecvență comutare | 1000 Hz |
| Cădere tensiune maximă | <2 V (stare închisă) |
| Consum curent | 30 mA în gol |
| Întârziere pornire inițială | 100 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.5 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 0.5 MILLISECOND |
| Configurare | Sensibilitate prin potențiometru |
| Limite tensiune alimentare | 10-30 V CC |
| Imunitate la lumina ambiantă | 40000 lux lumină solară, 10000 lux lumină incandescență |
| Umiditate relativă | 35-95 % |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 9 gn, amplitudine = +/- 1.5 mm (f = 10-500 Hz) pentru fiecare axă, conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 100 gn (durată = 11 ms) pentru fiecare axă, conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 12 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.012 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 120 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.975 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | S04 |
| Număr unități în pachet 3 | 240 |
| Înălțime pachet 3 | 30 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 40 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 60 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 9.81 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUM8APXBM8 |
| Unitate de măsura | Pce |





