Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, miniaturali, suprimare fond, Smax=0.30 m, NPN, conector M8
275,00 Lei
227,27 Lei
în stoc
SKU
XUM8ANXBM8
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, miniature, background suppression, Smax=0.30 m, NPN, connector M8
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori fotoelectrici XU |
|---|---|
| Nume serie | Mod unic pentru uz general |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Nume senzor | XUM |
| Design senzor | Miniatură |
| Sistem de detecție | Difuz cu supresie de fond |
| Rază de detectare | 0...30 m |
| Material | Plastic |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Tehnică de cablare | 3 fir |
| Tip ieșire discretă | NPN |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Conectare electrică | 1 conector male M8, 4 pini |
| Emisie | - |
Complementar
| Material carcasă | PBT |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| LED de stare | - |
| Tip ieșire | Solid state |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție la inversare de polaritate |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Frecvență de comutare | 1000 Hz |
| Cădere de tensiune maximă | <2 V (stare închisă) |
| Consum de curent | 30 mA la gol |
| Întârziere inițială | 100 MILLISECOND |
| Întârziere de răspuns | 0.5 MILLISECOND |
| Întârziere de recuperare | 0.5 MILLISECOND |
| Reglaj | Sensibilitate prin potențiometru |
| Limite tensiune de alimentare | 10-30 V DC |
| Imunitate la lumina ambiantă | 40000 lux lumină solară, 10000 lux lumină incandescență |
| Umiditate relativă | 35-95 % |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 9 gn, amplitudine = +/- 1.5 mm (f = 10-500 Hz) pentru fiecare axă conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 100 gn (durată = 11 ms) pentru fiecare axă conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP65 conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 1.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 4.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 9 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.013 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Numărul de unități în pachet 2 | 120 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 2.04 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUM8ANXBM8 |
| Unitate de măsura | Pce |





