Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
Senzori fotoelectrici TELEMECANIQUE SENSORS - XUM8, BGS, Lumină albastră, Sn 200mm, IO-Link, Coadă M12 15cm
752,00 Lei
621,49 Lei
în stoc
SKU
XUM8ABAYP015
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XUM8, BGS, Blue light, Sn 200mm, IO-Link, Pigtail M12 15cm
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Nume serie | Application packaging |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Nume senzor | XUM |
| Design senzor | Miniatură |
| Sistem de detecție | Diffuse cu supresie de fundal |
| Domeniu de detecție | 1…200 mm |
| Material | Plastic |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tip circuit alimentare | DC |
| [Sn] distanță nominală de detecție | 200-200 mm diffuse cu supresie de fundal |
| Tip ieșire discret | IOLINK PNP/NPN autodetect |
| Funcție ieșire discret | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Conexiune electrică | 1 conector mascul M12, 4 pini |
| Aplicație specifică produs | Background suppression blue light |
| Emisie | Diffuse cu lumină albastră și supresie de fundal |
Complementar
| Material carcasă | ABS |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Solid state |
| Ieșire suplimentară | Fără, 100 mA |
| LED de stare | 1 LED (verde) pentru alimentare ON, 1 LED (portocaliu) pentru stare ieșire |
| [Us] tensiune alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție la inversare polaritate |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA (protecție la suprasarcină și scurtcircuit) |
| Consum de curent | <= 30 mA fără sarcină |
| Întârziere pornire | 300 MILLISECUNDĂ |
| Întârziere răspuns | 500 MICROSECUNDĂ |
| Întârziere recuperare | 300 MILLISECUNDĂ |
| Configurare | Sensibilitate prin ajustare sensibilitate IO-Link cu mod teach |
| Limite tensiune alimentare | 10-30 V DC |
| Temperatură aer ambient pentru operare | -20-60 °C |
Mediu
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050-9 |
|---|
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 9.1 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 3.1 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 6.1 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.035 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 30 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.285 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUM8ABAYP015 |
| Unitate de măsura | Pce |





