Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, miniaturali, tip fascicul trecut, Smax=30 m, sistem, NPN, conector M8
346,00 Lei
285,95 Lei
în stoc
SKU
XUM2ANXBM8
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, miniature, thru beam, Smax=30 m, system, NPN, connector M8
Principal
| Referință comercială | XUM2ANXBM8 |
|---|---|
| Descriere mediu | Senzori fotoelectrici XU, miniatură, prin fascicul, Smax=30 m, sistem, NPN, conector M8 |
| Garanție | 18 luni |
Complementar
| Adâncime | 20 MILLIMETER |
|---|---|
| Lățime | 10 MILLIMETER |
| Înălțime | 44 MILLIMETER |
| Grad de protecție IP | IP67 în conformitate cu IEC 60529, IP65 în conformitate cu IEC 60529 |
| Greutate produs | 0.019 KILOGRAM |
| Tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție la inversiune de polaritate |
| Întârziere primă urcare | 100 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 0.5 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.5 MILLISECOND |
| Cădere de tensiune maximă | <2 V |
| Rezistență la șocuri | 100 gn (durată = 11 ms) pentru fiecare axă în conformitate cu IEC 60068-2-27 |
| Densitate ambalaj | 0 GRAM_PER_CUBIC_CENTIMETER |
| Consum de curent | 20 mA pentru emițător, 20 mA pentru receptor |
| Umiditate relativă | 35-95 % |
| Rezistență la vibrații | 9 gn, amplitudine = +/- 1.5 mm (f = 10-500 Hz) pentru fiecare axă în conformitate cu IEC 60068-2-6 |
| Conectare electrică | 1 conector mascul M8, 4 pini |
| Limite tensiune de alimentare | 10-30 V DC |
| Capacitate comutare în mA | <= 100 mA cu protecție la suprasarcină și scurtcircuit |
| Distanță de detecție maximă | 30 m |
| Distanță de detecție nominală | 20-20 m |
| Imunitate la lumina ambiantă | 40000 lux lumină solară, 10000 lux lumină incandescență |
| Temperatură aer ambiant pentru stocare max | 70 CELSIUS |
| Temperatură aer ambiant pentru stocare min | -40 CELSIUS |
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori fotoelectrici XU |
| Material | Plastic |
| Configurare | Sensibilitate prin potențiometru |
| Tip ieșire | Solid state |
| Nume senzor | XUM |
| Nume serie | Modul unic pentru uz general |
| Material lentilă | PMMA |
| Design senzor | Miniatură |
| Compoziție kit | Emițător + receptor XUM2AKXBM8T + XUM2ANXBM8R |
| Sistem de detecție | Prin fascicul |
| Interval de detecție | 0...30 m |
| Material carcasă | PBT |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Frecvență comutare | 1000 Hz |
| Tip ieșire discretă | NPN |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Tehnică cablare | 3 fire |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
Mediu
| Informație REACH | Adevărat |
|---|---|
| Indicator RoHS | Adevărat |
| Propoziția California | AVERTISMENT: Acest produs poate să vă expună la substanțe chimice inclusiv: Diisononil ftalat (DINP), cunoscut Statului California că provoacă cancer, și Di-isodecil ftalat (DIDP), cunoscut Statului California că provoacă defecte de naștere sau alte daune reproducerii. Pentru mai multe informații mergeți la www.P65Warnings.ca.gov |
| Stare conformitate EU RoHS 2011/65/EU | Conform cu excepție(i) |
Unități de ambalare
| GTIN | 3389110756791 |
|---|---|
| GTIN pachet 1 | 3389110756791 |
| Lățime pachet 1 | 6.5 CENTIMETER |
| Cod vamal HS6 (global) | 853650 |
| Înălțime pachet 1 | 1.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 10 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.021 KILOGRAM |
| Volum pachet 1 | 97.5 CUBIC_CENTIMETER |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
| Cantitate produs gol pachet 1 | 1 |
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUM2ANXBM8 |
| Unitate de măsura | Pce |





