Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XUK, difuzi, Sn 5 m 1out IOLINK sau auto PNP/NPN
1.661,00 Lei
1.372,73 Lei
în stoc
SKU
XUK8TAKSMM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XUK, diffuse, Sn 5 m 1out IOLINK or auto PNP/NPN
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori fotoelectrici XU |
|---|---|
| Denumire serie | Aplicație ansamblu Material handling de aplicație |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Denumire senzor | XUK |
| Design senzor | Compact 50 x 50 |
| Sistem de detecție | Difuz cu supresie de fond |
| Material | Plastic |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 4 fire |
| Tip ieșire discretă | IOLINK PNP sau NPN |
| Funcție ieșire discretă | 1 NÎ sau 1 ND programabil |
| Conexiune electrică | 1 conector tată M12, 4 pini |
| Aplicație specifică produs | Măsurare distanță pe obiect |
| Emisie | Laser roșu difuz cu supresie de fond clasa 1 conform IEC 60825-1 |
Complementar
| Material carcasă | ABS/PC |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Solid state |
| LED de stare | 1 LED (galben) pentru stare ieșire, 1 LED (verde/galben) pentru alimentare pornit/stare ieșire |
| [Us] tensiune alimentare nominală | 24 V DC cu protecție împotriva inversării polarității |
| Cădere de tensiune maximă | <1,5 V (stare închisă) |
| Capacitate comutare în mA | <= 100 mA (protecție supracurent și scurtcircuit) |
| Consum curent | <= 60 mA fără sarcină |
| Întârziere inițială | 300 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 2 MILLISECOND |
| Configurare | Folosind buton teach sau teach de la distanță |
| Întârziere recuperare | 2 MILLISECOND |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1,5 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP69K conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 2,8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 6 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,056 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 28 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1,765 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUK8TAKSMM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





