Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
Senzori fotoelectrici TELEMECANIQUE SENSORS XU, XUK, difuzi, Sn 5 m 1out IOLINK sau auto PNP/NPN, 1out auto PNP/NPN
1.791,00 Lei
1.480,17 Lei
în stoc
SKU
XUK8TAKDMM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XUK, diffuse, Sn 5 m 1out IOLINK or auto PNP/NPN, 1out auto PNP/NPN
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Nume serie | Aplicație asamblare Manipularea materialelor |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Nume senzor | XUK |
| Design senzor | Compact 50 x 50 |
| Sistem de detecție | Difuz cu supresie fond |
| Material | Plastic |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 5-fire |
| Tip ieșire discret | IOLINK PNP sau NPN |
| Funcție ieșire discret | 1 NÎ sau 1 NC programabil |
| Conexiune electrică | 1 conector mascul M12, 5 pini |
| Aplicație specifică produs | Măsurare distanță pe obiect supresie fond |
| Emisie | Laser roșu difuz cu supresie fond clasa 1 conform IEC 60825-1 |
Complementar
| Material carcasă | ABS/PC |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Stare solidă |
| LED status | 1 LED (galben) pentru stare ieșire, 1 LED (verde/galben) pentru alimentare pornit/stare ieșire |
| Intrare suplimentară | Teach extern |
| [Us] tensiune alimentare nominală | 24 V DC cu protecție invers polaritate |
| Cădere tensiune maximă | <1,5 V (stare închisă) |
| Capacitate comutare în mA | <= 100 mA (protecție suprasarcină și scurtcircuit) |
| Frecvență comutare | 500 Hz |
| Consum curent | <= 60 mA fără sarcină |
| Întârziere pornire | 300 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 2 MILLISECOND |
| Configurare | Folosind buton teach sau teach de la distanță |
| Întârziere recuperare | 2 MILLISECOND |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1,5 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Certificări produs | CE cULus Ecolab |
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP69K conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 9,2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,056 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 28 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1,772 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUK8TAKDMM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





