Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XUK, difuzi Sn 5 m 1ieş IOLINK sau auto PNP/NPN, 1ieş 4.20 mA
2.026,00 Lei
1.674,38 Lei
în stoc
SKU
XUK8TAE2MM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XUK, diffuse Sn 5 m 1out IOLINK or auto PNP/NPN, 1out 4.20 mA
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Denumire serie | Application assembly Application material handling |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Denumire senzor | XUK |
| Design senzor | Compact 50 x 50 |
| Sistem de detecție | Difuz cu supresie de fundal |
| Material | Plastic |
| Tip semnal de ieșire | Analog + discret |
| Tehnică de cablare | 5-fire |
| Tip ieșire discretă | IOLINK PNP sau NPN |
| Interval ieșire analogă | - |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Conexiune electrică | 1 conector mascul M12, 5 pini |
| Aplicație specifică produs | Măsurarea distanței pe obiect |
| Emisie | Senzor de distanță laser roșu difuz clasa 1 conform IEC 60825-1 |
Complementar
| Material carcasă | ABS/PC |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Analogă |
| LED de stare | 1 LED (galben) pentru starea ieșirii, 1 LED (verde/galben) pentru alimentare pornit/starea ieșirii |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 24 V DC cu protecție la polaritate inversă |
| Cădere de tensiune maximă | <2 V |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA (protecție la suprasarcină și scurtcircuit) |
| Consum curent | <= 60 mA fără sarcină |
| Întârziere prima pornire | 300 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 1.2 MILLISECOND |
| Configurare | Utilizând buton teach sau teach-by-remote |
| Întârziere recuperare | 1.2 MILLISECOND |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1.5 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP69K conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul unităților în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 9 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.056 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Numărul unităților în pachet 2 | 28 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.785 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUK8TAE2MM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





