Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XUK, difuzi, Sn 5 m 1out IOLINK sau auto PNP/NPN, 1out 0...10 V
1.919,00 Lei
1.585,95 Lei
în stoc
SKU
XUK8TAE1MM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XUK, diffuse, Sn 5 m 1out IOLINK or auto PNP/NPN, 1out 0...10 V
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Senzori fotoelectrici XU |
|---|---|
| Denumirea seriei | Aplicație asamblare Material manipulare aplicații |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Denumire senzor | XUK |
| Design senzor | Compact 50 x 50 |
| Sistem de detecție | Difuz cu supresie de fundal |
| Material | Plastic |
| Tip semnal de ieșire | Analogic + discret |
| Tehnică de cablare | 5-fire |
| Tip ieșire discretă | IOLINK PNP sau NPN |
| Interval ieșire analogică | - |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Conexiune electrică | 1 conector tată M12, 5 pini |
| Aplicație specifică produs | Măsurare distanță pe obiect |
| Emisie | Senzor de distanță laser roșu difuz clasa 1 conform IEC 60825-1 |
Complementar
| Material carcasă | ABS/PC |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Analog solid state |
| LED indicator stare | 1 LED (galben) pentru stare ieșire, 1 LED (verde/galben) pentru alimentare pornire/stare ieșire |
| Tensiune de alimentare rated [Us] | 24 V DC cu protecție la inversare polaritate |
| Cădere de tensiune maximă | <2 V |
| Capacitate de comutație în mA | <= 100 mA (protecție la suprasarcină și scurtcircuit) |
| Consum de curent | <= 60 mA fără sarcină |
| Intirziere prima pornire | 300 MILLISECOND |
| Intârziere răspuns | 1.2 MILLISECOND |
| Configurare | Folosind buton teach sau teach la distanță |
| Intârziere recuperare | 1.2 MILLISECOND |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1.5 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529, IP69K conform IEC 60529, IP69K conform DIN 40050 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 2.8 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 6 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.056 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 28 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.752 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUK8TAE1MM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





