Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, senzor fotoelectric laser, XUK, BGS, Sn 1 m, 12...24 VDC, M12
562,00 Lei
464,46 Lei
în stoc
SKU
XUK8AKSNM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, photo electric laser sensor, XUK, BGS, Sn 1 m, 12...24 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Numele seriei | General purpose single mode |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Denumirea senzorului | XUK |
| Design senzor | Compact 50 x 50 |
| Sistem de detecție | Difuz cu suprimare de fundal |
| Rază de detecție | > 0.3...1 m |
| Material | Plastic |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Tehnică de cablare | 3-wire |
| [Sn] distanță de detecție nominală | 1-1 m difuz cu suprimare de fundal |
| Tip ieșire discretă | PNP sau NPN |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Conexiune electrică | 1 conector mascul M12, 4 pini |
| Aplicație specifică produs | Nu este cazul |
| Emisie | Infraroșu laser, modulat difuz cu suprimare de fundal clasa 1 |
Complementar
| Material carcasă | PC |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Solid state |
| LED stare | 1 LED (galben) pentru stare ieșire, 1 LED (verde) pentru alimentare |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție la inversare de polaritate |
| Capacitate comutare în mA | <= 100 mA (protecție la suprasarcină și scurtcircuit) |
| Frecvență comutare | 250 Hz |
| Cădere de tensiune maximă | <1.5 V (stare închisă) |
| Consum curent | <= 30 mA fără sarcină |
| Întârziere inițială | 300 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 2 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 2 MILLISECOND |
| Reglare | Ajustare sensibilitate prin potențiometru |
| Compoziție kit | Cu suport fixare XUZA51 |
| Limite tensiune alimentare | 10-36 V DC |
| Temperatură aer ambiant pentru operare | -20-60 °C |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1.5 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP65 izolație dublă conform IEC 60529 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 10 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.126 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 30 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.265 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 4 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 6 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 10 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0.126 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUK8AKSNM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





