Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XUBT, polarizați, Sn 1.4 m, 12...24 VDC, M12
1.042,00 Lei
861,16 Lei
în stoc
SKU
XUBTSPSNM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XUBT, polarised, Sn 1.4 m, 12...24 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Denumirea senzorului | XUBT |
| Denumirea seriei | Application packaging |
| Aplicație specifică produs | Detecția obiectelor transparente |
| Material carcasă | Oțel inoxidabil : 304 CU |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Conexiune electrică | 1 conector mamă M12, 4 pini |
| Material | Metalic |
| Tehnică de cablare | 3 fir |
| Sistem de detecție | Reflex |
| Emisie | Reflex polarizat coaxial roșu |
| Compoziție kit | Reflector XUZC50HP senzor |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Tensiune de alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție la inversare polaritate |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Răspuns întârziere | 500 MILLISECOND |
Complementar
| Consum de curent | 45 mA fără sarcină |
|---|---|
| LED de stare | - |
| Tip ieșire | Stare solidă |
| Capacitate comutare în mA | 100 mA (protecție suprasarcină și scurtcircuit) |
| Material lentilă | PMMA |
| Diametru punct | 37 mm |
| Rază de detecție | > 1...5 m |
| Cădere de tensiune | <1.5 V (stare închisă) |
| Întârziere prima ridicare | 200 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 500 MILLISECOND |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529 (izolare dublă), IP67 conform IEC 60529 (izolare dublă), IP69K conform DIN 40050 (izolare dublă) |
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3.6 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 7.2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 12.8 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.074 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 35 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 3.378 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUBTSPSNM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





