Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
Senzori fotoelectrici Telemecanique Sensors XU, XUBT, polarizați, Sn 1.4 m, 12...24 VDC, cablu 2 m
1.056,00 Lei
872,73 Lei
în stoc
SKU
XUBTSPSNL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XUBT, polarised, Sn 1.4 m, 12...24 VDC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Denumire senzor | XUBT |
| Denumire serie | Application packaging |
| Aplicație specifică produs | Detecția obiectelor transparente |
| Material carcasă | Oțel inoxidabil : 304 CU |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Material | Metalic |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Sistem de detecție | Reflex |
| Emisie | Reflex roșu polarizat coaxial |
| Compoziție kit | Reflector XUZC50HP senzor |
| Funcție ieșire discretă | 1 ÎD sau 1 NÎ programabil |
| Tensiune alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție la inversarea polarității |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tip circuit alimentare | DC |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Răspuns temporizare | 500 MILLISECOND |
Complementar
| Consum curent | 45 mA fără sarcină |
|---|---|
| LED stare | - |
| Tip ieșire | Stare solidă |
| Capacitate comutare în mA | 100 mA (protecție suprasarcină și scurtcircuit) |
| Material lentilă | PMMA |
| Diametru spot | 37 mm |
| Rază de detecție | > 1...5 m |
| Cădere tensiune | <1,5 V (stare închisă) |
| Întârziere prima ridicare | 200 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 500 MILLISECOND |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Grad de protecție IP | IP65 (izolare dublă), IP67 (izolare dublă), IP69K conform DIN 40050 (izolare dublă) |
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3,7 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 7 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13,2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,13 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 35 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 5,005 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 3 | CAR |
| Număr unități în pachet 3 | 1 |
| Înălțime pachet 3 | 3,7 CENTIMETER |
| Lățime pachet 3 | 13,2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 3 | 7 CENTIMETER |
| Greutate pachet 3 | 0,13 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUBTSPSNL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





