Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - XUBTANSWM12 - Senzori fotoelectrici XU, XUBT, polarizați, 90°, Sn 1.4 m, 12...24 VDC, M12
920,00 Lei
760,33 Lei
în stoc
SKU
XUBTANSWM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XUBT, polarised, 90°, Sn 1.4 m, 12...24 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Denumirea senzorului | XUBT |
| Denumirea seriei | Application packaging |
| Aplicație specifică a produsului | Detecția obiectelor transparente |
| Material carcasă | PBT |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Conectare electrică | 1 conector mascul M12, 4 pini |
| Material | Plastic |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Sistem de detecție | Reflex |
| Emisie | Reflex roșu polarizat coaxial |
| Compoziția kit-ului | Reflector XUZC50HP senzor |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție inversare polaritate |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Tip ieșire discretă | NPN |
| Răspuns întârziere | 500 MILLISECOND |
Complementar
| Consum de curent | 45 mA fără sarcină |
|---|---|
| LED indicator de stare | - |
| Tip ieșire | Stare solidă |
| Capacitate de comutare în mA | 100 mA (protecție suprasarcină și scurtcircuit) |
| Material lentilă | PMMA |
| Diametru spot | 37 mm |
| Rază de detectare | > 0.3...1 m |
| Cădere de tensiune | <1.5 V (stare închisă) |
| Întârziere inițială | 200 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 500 MILLISECOND |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529 (izolație dublă), IP67 conform IEC 60529 (izolație dublă), IP69K conform DIN 40050 (izolație dublă) |
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Numărul de unități în pachetul 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9.5 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 4.2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.049 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Numărul de unități în pachetul 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 6.5 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 4.2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 9.5 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0.049 KILOGRAM |
| Cantitate de vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUBTANSWM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





