Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XUBT, polarizați, Sn 1.4 m, 12...24 VDC, M12
926,00 Lei
765,29 Lei
în stoc
SKU
XUBTANSNM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XUBT, polarised, Sn 1.4 m, 12...24 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Denumire senzor | XUBT |
| Denumire serie | Application packaging |
| Aplicație specifică produs | Detecția obiectelor transparente |
| Material carcasă | PBT |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Conectare electrică | 1 conector mascul M12, 4 pini |
| Material | Plastic |
| Tehnică cablare | 3 fire |
| Sistem detecție | Reflex |
| Emisie | Reflex roșu coaxial polarizat |
| Compoziție kit | Reflector XUZC50HP senzor |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
| [Us] tensiune alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție inversare polaritate |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tip linie vedere | Axial |
| Tip circuit alimentare | DC |
| Frecvență comutație | 1000 Hz |
| Tip ieșire discretă | NPN |
| Răspuns delay | 500 MILLISECOND |
Complementar
| Certificări produs | CE CSA UL |
|---|---|
| Consum curent | 45 mA fără sarcină |
| LED indicator stare | - |
| Tip ieșire | Stare solidă |
| Capacitate comutație în mA | 100 mA (protecție suprasarcină și scurtcircuit) |
| Material lentilă | PMMA |
| Diametru spot | 37 mm |
| Domeniu detecție | > 1...5 m |
| Cădere tensiune | <1.5 V (stare închisă) |
| Delay primă urcare | 200 MILLISECOND |
| Delay recuperare | 500 MILLISECOND |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529 (izolație dublă), IP67 conform IEC 60529 (izolație dublă), IP69K conform DIN 40050 (izolație dublă) |
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3.6 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 7 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13.2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.058 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr unități în pachet 2 | 15 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 1.072 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUBTANSNM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





