Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XUBT, polarizați, Sn 1,4 m, 12...24 VDC, cablu 2 m
892,00 Lei
737,19 Lei
în stoc
SKU
XUBTANSNL2
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XUBT, polarised, Sn 1.4 m, 12...24 VDC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Nume senzor | XUBT |
| Nume serie | Application packaging |
| Aplicație specifică produs | Detecția obiectelor transparente |
| Material carcasă | PBT |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Material | Plastic |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Sistem de detecție | Reflex |
| Emisie | Reflex roșu coaxial polarizat |
| Compoziție kit | Reflector XUZC50HP senzor |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V DC cu protecție la inversarea polarității |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tip circuit de alimentare | DC |
| Tip ieșire discretă | NPN |
| Răspuns cu întârziere | 500 MILLISECOND |
Complementar
| Consum curent | 45 mA fără sarcină |
|---|---|
| LED de stare | - |
| Tip ieșire | Stare solidă |
| Capacitate comutare în mA | 100 mA (protecție la suprasarcină și scurtcircuit) |
| Material lentilă | PMMA |
| Diametru spot | 37 mm |
| Interval sensibilitate | > 1...5 m |
| Cădere tensiune | <1.5 V (stare închisă) |
| Întârziere inițială sus | 200 MILLISECOND |
| Întârziere recuperare | 500 MILLISECOND |
Mediu
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
|---|---|
| Grad de protecție IP | IP65 conform IEC 60529 (izolare dublă), IP67 conform IEC 60529 (izolare dublă) |
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 4.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 9.7 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13.2 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.103 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | CAR |
| Număr unități în pachet 2 | 1 |
| Înălțime pachet 2 | 4.2 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 13.2 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 9.7 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 0.103 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUBTANSNL2 |
| Unitate de măsura | Pce |





