Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
TELEMECANIQUE SENSORS - Senzori fotoelectrici XU, XUB, tip fascicul continuu, laser, Sn 100 m, 12...24 VDC, M12
1.691,00 Lei
1.397,52 Lei
în stoc
SKU
XUBLBPCNM12
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XUB, thru beam, laser, Sn 100 m, 12...24 VDC, M12
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Denumire serie | Aplicație manipulare materiale |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric |
| Denumire senzor | XUB |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Sistem de detecție | Thru beam |
| Material | Metalic |
| Tip semnal ieșire | Discret |
| Tip circuit alimentare | DC |
| Tehnică cablare | 3-fire |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Conexiune electrică | 1 conector mascul M12 |
| Emisie | Laser roșu clasa 1 670 nm conform IEC 825-1 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă nichel placat |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Solid state |
| LED de stare | - |
| Tensiune alimentare nominală [Us] | 12...24 V DC cu protecție inversare polaritate |
| Capacitate comutație în mA | <= 100 mA (protecție suprasarcină și scurtcircuit) |
| Cădere tensiune | <1,5 V (stare închisă) |
| Consum curent | 25 mA fără sarcină |
| Consum putere maxim în W | - |
| Întârziere la pornire | 80 MILLISECOND |
| Întârziere răspuns | 0.4 MILLISECOND |
| Reglare | Cu ajustare sensibilitate |
| Întârziere recuperare | 0.4 MILLISECOND |
| Compunere kit | Transmitator + receptor XUBLBKCNM12T + XUBLBPCNM12 |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 0.75 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
| Grad de protecție IP | IP67 conform IEC 60529 (izolare dublă) |
Unități de ambalare
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
|---|---|
| Număr unități în pachet 1 | 1 |
| Înălțime pachet 1 | 3.6 CENTIMETER |
| Lățime pachet 1 | 7 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0.106 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S02 |
| Număr unități în pachet 2 | 35 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 30 CENTIMETER |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Greutate pachet 2 | 4.034 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare nedivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUBLBPCNM12 |
| Unitate de măsura | Pce |





