Utilizam cookies pentru ca dumneavostra sa aveti o experienta cat mai placuta. Pentru a ne conforma noii directive e-Privacy, trebuie sa primim acordul dumneavosatra pentru a seta cookie-urile. Afla mai multe.
Senzori fotoelectrici TELEMECANIQUE SENSORS XU, XUB, receptor, laser, Sn 100 m, 12...24 VDC, cablu 2 m
1.104,00 Lei
912,40 Lei
în stoc
SKU
XUBLBPCNL2R
Transport gratuit pentru comenzi mai mari de 1000 de lei
Livrarea gratuită nu se aplică adreselor cu kilometri suplimentari sau pachetelor grele/voluminoase.
Photoelectric sensors XU, XUB, receiver, laser, Sn 100 m, 12...24 VDC, cable 2 m
Principal
| Gamă de produse | Telemecanique Photoelectric sensors XU |
|---|---|
| Nume serie | Aplicație manipulare materiale |
| Tip senzor electronic | Senzor fotoelectric receptor |
| Nume senzor | XUB |
| Design senzor | Cilindric M18 |
| Sistem de detecție | Fascicul direct |
| Material | Metalic |
| Tip semnal de ieșire | Discret |
| Tehnică de cablare | 3 fire |
| Tip circuit de alimentare | CC |
| Tip ieșire discretă | PNP |
| Funcție ieșire discretă | 1 NO sau 1 NC programabil |
| Conexiune electrică | Cablu |
| Aplicație specifică produs | Nu se aplică |
| Emisie | Laser roșu fascicul direct clasa 1 670 nm conform IEC 60825-1 |
Complementar
| Material carcasă | Alamă placat nichel |
|---|---|
| Material lentilă | PMMA |
| Tip ieșire | Solid state |
| [Us] tensiune de alimentare nominală | 12...24 V CC cu protecție la inversare polaritate |
| LED stare | 1 LED (verde) pentru alimentare pornită, 1 LED (galben) pentru stare ieșire, 1 LED (roșu) pentru stabilitate |
| Capacitate de comutare în mA | <= 100 mA (protecție suprasarcină și scurtcircuit) |
| Consum curent | 25 mA fără sarcină |
| Cădere tensiune maximă | <1,5 V (stare închisă) |
| Delay pornire inițială | 80 MILLISECOND |
| Delay răspuns | 0,4 MILLISECOND |
| Delay recuperare | 0,4 MILLISECOND |
Mediu
| Rezistență la vibrații | 7 gn, amplitudine = +/- 1,5 mm (f = 10-55 Hz) conform IEC 60068-2-6 |
|---|---|
| Grad de protecție IP | IP67 izolație dublă conform IEC 60529 |
| Rezistență la șocuri | 30 gn (durată = 11 ms) conform IEC 60068-2-27 |
Unități de ambalare
| Înălțime pachet 1 | 3,6 CENTIMETER |
|---|---|
| Lățime pachet 1 | 7 CENTIMETER |
| Lungime pachet 1 | 13 CENTIMETER |
| Greutate pachet 1 | 0,118 KILOGRAM |
| Tip unitate pachet 2 | S01 |
| Număr de unități în pachet 2 | 15 |
| Înălțime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Lățime pachet 2 | 15 CENTIMETER |
| Tip unitate pachet 1 | PCE |
| Lungime pachet 2 | 40 CENTIMETER |
| Număr de unități în pachet 1 | 1 |
| Greutate pachet 2 | 1,995 KILOGRAM |
| Cantitate vânzare indivizibilă | 1 |
Documente și descărcări
Scrieti propria recenzie
| Producator | TELEMECANIQUE SENSORS |
|---|---|
| Cod producător | XUBLBPCNL2R |
| Unitate de măsura | Pce |





